aktualizováno: 24.03.2024 19:48:15

Sportovní klub Badminton Boreček Opava

pomocná
 

 

 

Prázdninové soustředění pro děti

čt 17. - pá 18.4.2014     Střední škola průmyslová a umělecká Opava

přihlášení                                 účastníci

 

Velikonoční turnaj

ne 20.4.2014     Střední škola technická Opava     

přihlášení                                  účastníci

 

 

Victor Double Čtyřhry

ne 17.11.2013          Tenis centrum Opava           přihlášení         účastníci

 
 

 

Soustředění           čt 25.10 - pá 26.10.2012   Tělocvična Otická Opava       přihlášení

 

Dětský turnaj Boreček       hráči D       so 22.9.2012    tělocvična Otická ul.     přihlášení

 

Mikulášský turnaj       hráči D       ne 9.12.2012    tělocvična ZŠ Oldřišov     přihlášení

 

https://www.badmintonborecek.cz/prehled_zapasu_a_ratingu_ber_-_web.xlsx

 

Opavská       liga

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *    

I. ročník  2012

badmintonového outdoorového turnaje na trávě

 

 

V sobotu 6. října 2012 se v areálu Davidova mlýna na Kružberku konala akce, která dle očekávání byla velice specifická a jednalo se o velký experiment, ale i přesto překonala očekávání a můžeme ji hodnotit jako velice vydařenou a příjemnou akci.

Na tomto pozitivním hodnocení se podílí nejeném samotné místo, areál Davidova mlýna, které u mnohých nejenom splnilo očekávání, ale i přesto že jsem hodně sliboval a chválil, tak i předčilo očekávání, ale také počasí, které k nám bylo velice příjemné a slunečné, ale také i samotní hráči, neboť byli ochotni a schopni zvládat nestandardní a přeci jenom náročnější podmínky než je obvyklé a to vše v poměrně svižném tempu.

 

Turnaje se zúčastnilo 62 hráčů, kteří celkem utvořili 53 párů !

Turnaj započal slavnostním zahájením v 9:30. Samotná hra začal v 10:00 hod. I přesto, že počasí bylo opravdu krásné a slunečné, jednu menší vadu mělo, ale na to jsme byli připraveni, takže na osmi venkovních kurtech, které byli špičkově připraveny personálem Davidova mlýnu, hrálo místo badmintonu ringo.

Zde musím opět poděkovat a ocenit odvahu hráčů, neboť mnozí nevěděli, do čeho jdou :-) a o jakou hru se jedná. Přesto přišli na kloub této hře velice rychle a nejeden ji nakonec oceňoval pochvalnými slovy. Na straně jedné se nejedná na první pohled o hru příliš technicky náročnou a na straně druhé je zároveň v určitých směrech podobná badmintonu a dokonce je potřeba se i trošku pohnout :-)).

Dospělácká kategorie konkrétně mixy započaly turnaj v deset hodin. Mixů se sešlo celkem 18.

 
Odlišná situace byla u kategorie dětí, které se účastnilo 20 párů, jenž byly tvořeny jedním žákem ZŠ a dospělákem. Zde jsme plně akceptovali předpoklad, že hra ringo a především síť 2,2 m je přeci jenom trošku náročnější a děti si přijeli zahrát především badminton a to o velice zajímavé ceny. Proto se dětská kategorie hrála na vnitřním kurtu. Kurt se nachází přímo v prostorách Davidova mlýnu nad recepcí.
Přesto že se jedná o prostory rekreační, můžeme kurt a celý sál hodnotit jako velmi nadstandardní a pro badminton vhodný. Samotná hra započala kolem 10:15 po vylosování náhodným losem prvního kola.
Později se i ukázalo, že předpoklad ohledně dětského ringa nebyl zcela přesný, neboť si děti chodili ve chvílích volna samy zaházet a bylo vidět, že je hra opravdu baví.
 
 
Dětská kategorie se hrála dle předem přislíbeného systému. Švýcar na 4 kola, jednotlivé zápasy na dva sety do 11. Následoval fnálový pavouk první osmičky.
 
Jak u kategorie dětské, tak i dospěláckých byla dodržená stejná bodová struktura. V každém setu se hrálo o 3 body. Vítěz získával 3 nebo 2 body dle toho, kolik míčků uhrál poražený.
 
 
Muži a ženy hráli systémem každý s každým. U mixů se hrálo švýcarem, na čtyři kola. V kategorii mužů bylo 8 párů a u žen o jeden méně.
 
 
Turnaj se dle plánu hrál celý den. Vlastní hra započala v 10 hod a na venkovních kurtech se končilo něco málo před 19 hod, kdy se dohrávaly poslední zápasy mixů a mužů. Následně jsme se přesunuli do vnitřního sálu, kde se odehrály poslední čtyři rozhodující zápasy dětského pavouku a rozdělili se první tři místa.
 
 
Děti
 
V prvním semifinálovém zápase se utkala rodina Musilů. Pánové se chtě nechtě museli uklonit v dvou setovém zápase ženské části rodiny. Přesto ale měli před sebou souboj o třetí místo.
 
V druhém semifinálovém zápase se utkali urputní bojovníci Gorolovci, Adámek Chalupa a Boky Gorol. I přes vysoké nasazení se museli smířit s bojem o třetí místo a do finále postoupil pár Saška Hromadová a Martin Sýkora. Všimněme si, s kým Gorolovci prohráli.
 
 
Následoval zápas o třetí místo. I přes velkou chuť a snahu se museli páni Musilové uklonit bojovnosti a nasazení Bohuše Bokyho a umu a technické hře Adámka Chalupy, kteří právem získali místo třetí.
 
Ve finálovém zápase ovládli první set a poměrně snadno jej získali mixoví spoluhráči Verča Musilová a Pavel Hromada. Zásadní obrat nastal v první třetině setu druhého, kdy pod vedením Bokyho se začaly zvedat mexické vlny.

Celý sál se proměnil ve řvoucí kotel, který přeci jenom zanechal určité stopy na něžné části zápasících dvojic. Menším překvapením bylo, že Boky asi nejspíše z důvodu pochybení začal fandit a vlny zvedat v prospěch dvojice, která jej vyřadila a zároveň proti pořadateli :-). Díky těchto burcujících podmínek se pár Sašky a Martina zvedl, vyhrál druhý set a k vítěznému konci rovněž dovedl třetí rozhodujíc set. Vítězné dvojici patřil právem vysloužený a bouřlivý potlesk a skvělá cena pro celou základní školu TG Masaryka.
 
Poražený pár Verči a Pavla získala skvělou cenu pro celý 9. ročník ZŠ Kylešovice.
 
                   

 

Konečné pořadí

 

1. Hromadová Alexandra a Sýkora Martin

2. Musilová Veronika a Hromada Pavel

3. Chalupa Adam a Gorol Bohuš

 

   

 

Mixy

Venku hrané dospělácké kategorie v ringu byly hrány bez finálového pavouku. Oproti vnitřnímu bouřlivému závěru byly relativně poklidné, ale i zde nebyla nouze o napětí ze hry podpořené občerstvením.

Kategorie mixů se hrála švýcarem na 4 kola.

S výrazným náskokem vyhrála dvojice Olga Hromadová a Martin Sýkora, kteří neprohráli jediný set a ztratili pouze dva body. Krásným umístěním zakončila své boje Kačka a Karel Wankeovi, kteří byli těsně následovaní Janou Pavlíčkovou a Bokym.

 

Konečné pořadí

 

1. Hromadová Olga a Sýkora Martin   22 b.  8/0 +69

2. Wanke Kateřina a Wanke Karel   15 b.  6/2 +13

3. Pavlíčková Jana a Gorol Bohuš   14 b.  6/2 +22

 
 

         

 

 

Ženy


Těsným ale přeci jenom náskokem bodu bylo zakončeno klání žen. Na prvním místě ostravská dvojice Veroniky Jelínkové a Natálie Timčenkové. Pouhý bod za touto dvojicí skončila bojovná dvojice Martiny Světnické a Petry Kostruhové. Velice pěkný výsledek zaznamenala rodinná dvojice Blanky a Petry Harasimové, kde především umístění Petry v ženské kategorii je krásným výsledkem.
 
 

Konečné pořadí

 

1. Jelánková Veronika a Timčenková Natálie   28 b.

2. Světnická Martina a Kostruhová Petra   27 b.

3. Harasimová Petra a Harasimová Blanka   22 b.

 

 

Muži


Kategorie mužů skončila poměrně výrazným náskokem dvojíce Martina Sýkory a Pavla Hromady. Celým turnajem prošli bez prohry jediného setu a ze ztrátou pouhých tří bodů. Pěným umístěním zakončila svou pouť dvojice Bokyho a Michala Pavlíčka. Třetí místo získala opět opavská dvojice s odstupem jediného bodu Mariána Venhudy a Karla Wankeho.
 
 

Konečné pořadí

 

1. Sýkora Martin a Hromada Pavel   39 b.

2. Gorol Bohuš a Pavlíček Michal   27 b.

3. Venhuda Marian a Wanke Karel   26 b.

 

 

 

 

Fota a videa

Vítáme Vás na stránkách věnovaných

Rychlé odkazy
nejnavštěvovanějších
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

 badmintonovým akcím pro děti a rekreační hráče.

 

  

 

 

 


Termínový kalendář turnajů a akcí

 

 

 

 Kvalitní ponožky MORAVEC                                                             

 

 
Turnaj jednotlivců    A a B skupiny

so 28.9.2013               Tenis centrum Opava                přihlášení              účastníci

 

ne 20.10.2013               Tenis centrum Opava               přihlášení                účastníci

 

 

 

 
jednotlivci               čtyřhry

 


MČRN 2013                          so 5. a ne 6.10.2013                  Ústí nad Labem

 
 

 

 
 
 

SK p.e.m.a. Opava

badminton Opava