aktualizováno: 12.07.2024 20:54:03

Sportovní klub Badminton Boreček Opava

Outdoor

 

 

                             

 

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *    

IV. ročník  2015

Badminton Ringo

Outdoorový turnaj na trávě

 

 

V sobotu 29. srpna 2015 se v areálu Davidova mlýna na Kružberku konal již IV. ročník Badminton Ringo Outdoorového turnaje, který byl stejně vydařený jako předešlé ročníky,  počasí bylo na jedničku s hvězdičkou a především výborná nálada podpořena sportovními výkony. Vzhledem k překrásnému počasí bylo možno po oba dva dny využít vyhřívaný bazén.

 


Turnaj započal slavnostním zahájením v 9:00. Samotná hra začala v 9:30 hod. Venku se již tradičně hrálo ringo, v tělocvičně děti se svým doprovodem hrály badminton.


Jako první byla započata hra dětské kategorie badmintonu v hale Davidova mlýna. Následně se venku začala hrát ženská a mužská čtyřhra.  Mix v ringu byl nařadě v odpoledních hodinách. Od 18 hodiny se v tělocvičně odehrály finálové zápasy dětského badmintonu o velice atraktivní ceny.


Děti
 
Dětská kategorie v badmintonu se hrála na dvě skupiny a dále pavoukem.
Do finále postoupili Davča Musil a Milan Vítek, Marťa Solnická a Péťa Hošák, Míša Moravcová a Pepa Súkup a Saška Hromadová a Martin Sýkora. Do finále postoupila dvojice Míša Moravcová a Pepa Súkup, ktrá se utkala s vítězi dětské kategorie Saškou Hromadovou a Martinem Sýkorou. Saška se svým spoluhráčem vyhrála pro celou ZŠ Englišovou vstup do lanového centra v Davidově Mlýně.

         

Konečné pořadí

 

1. Hromadová Alexandra a Sýkora Martin

2. Moravcová Michaela a Súkup Josef

3. Solnická Martina a Hošák Petr

 

Skupina A          Skupina B

               

 
 

Mixy

Mixy byly hrány také na skupiny a dále pavoukem do 13. Z prvního místa se stejně jako minulý ročník radovala manželská dvojice Jana a Michal Pavlíčkovi, kteří vyhráli nejhodnotnější cenu pro ringo - víkendový pobyt na Davidově Mlýně. Druhé místo obsadila Marťa Solnická a Pavel Hromada, třetí místo získali Olga Hromadová a Martin Sýkora.

 

 

Konečné pořadí

 

1.  Pavlíčková Jana a Pavlíček Michal

2.  Solnická Martina a Hromada Pavel

3. Olga Hromadová a Martin Sýkora

 

  Skupina A       Skupina B      Skupina C

                       

Ženy

V ženské kategorii ringa bojovalo 7 dvojic, hrály systémem každá s každou do 13-ti na dva sety.
Na prvním místě skončila dvojice Marťa Solnická a Olga Hromadová, druhé místo obsadili Nelka Solnická a Míša Moravcová, třetí místo vybojovaly Viky a Janča Pavlíčkové.
 
 
 

Konečné pořadí

 

1. Solnická Martina a Hromadová Olga

2. Solnická Nela a Moravcová Michaela

3. Pavlíčkova Jana a Pavlíčková Viktorie

 

 

Muži

Muži hráli devítkovým systémem do 13-ti. V kategorii můžu vyhrála dvojice Péťa Grygar a Míša Pavlíček, druhé místo obsadila dvojka Jirka Grusman a Marián Venhuda a třetí místo patřilo dvojici Pavel Hromada a Milan Vítek.
 

Konečné pořadí

 

1.   Petr Grygar a Michal Pavlíček

2. Jiří Grusman a Marián Venhuda

3. Vítek Milan a Hromada Pavel

 
 

  

 


 
V neděli dopoledne byl ještě odehrán turnaj v putting golfu, kde soutěžily dvojice. Vítězem se stali Pavla a Marián Venhudovi.
 
 

Fota


*     *     *     *     *     *     *     *     *    

III. ročník  2014

Badminton Ringo

Outdoorový turnaj na trávě

 

 

V sobotu 6. září 2014 se v areálu Davidova mlýna na Kružberku konal III. ročník Badminton Ringo Outdoorového turnaje, který byl stejně vydařený jako předešlé ročníky,  počasí bylo na jedničku s hvězdičkou a především výborná nálada podpořena sportovními výkony. Vzhledem k překrásnému počasí bylo možno po oba dva dny využít vyhřívaný bazén a posezení s grilováním. V neděli byla akce ukončena putting golfem.

 

 

Turnaje se zúčastnilo 31 dvojic, které bojovaly ve čtyřech kategoriích!

 

Turnaj započal slavnostním zahájením v 9:15. Samotná hra začal v 9:30 hod. Venku se již tradičně hrálo ringo, v tělocvičně děti se svým doprovodem hrály badminton.


Jako první byla započata hra dětské kategorie badmintonu v hale Davidova mlýna. Následně se venku začala hrát ženská a mužská čtyřhra.  Mix v ringu byl nařadě v odpoledních hodinách, stejně jako dětské ringo. Od 18 hodiny se v tělocvičně odehrály finálové zápasy dětského badmintonu o velice atraktivní ceny.Děti
 
Dětská kategorie v badmintonu se hrála devítkovým systémem na dva sety do 15-ti míčku o dva.
Do finále postoupili Melča Pániková a Michal Pavlíček, Saška Hromadová s Pavlem Hromadou a Klárka Hofmanová a Tomáš Sonnek. Nejlépe ze všech a s přehledem vyhrála dvojice Klárka a Tom, kteří získali pro celou ZŠ T. G. Masaryka vstup do lanového centra. Druhé místo vybojovala Melča s Michalem, která získala pro všechny třídy 6. ročniků opět pro školu ZŠ T. G. Masaryka vstup do lanového centra. Vzhledem ke vzájemnému zápasu z předešlého kola se ještě odehrál boj o třetí místo, ze kterého lépe vyšla dvojice Míša Moravcová a Milan Vítek, kteří vybojovali pro třídu 9. B ZŠ Kylešovice vstup do lanového centra.
 

         

Konečné pořadí

 

1. Hofmanová Klára a Sonnek Tomáš

2. Pániková Melánie a Michal Pavlíček

3. Moravcová Michaela a Vítek Milan

 

  

 
 

Mixy

Mixy byly hrány švýcarský systémem na pět kol na dva sety do 15. Z prvního místa se radovala manželská dvojice Jana a Michal Pavlíčkovi, kteří vyhráli nejhodnotnější cenu pro ringo - víkendový pobyt na Davidově Mlýně. Druhé místo obsadila Marťa Solnická a Pavel Hromada, třetí místo získali Míša Moravcová a Tomáš Sonnek.

 

 

Konečné pořadí

 

1.  Pavlíčková Jana a Pavlíček Michal

2.  Solnická Martina a Hromada Pavel

3. Moravcová Michaela a Sonnek Tomáš

 

 

Ženy

V ženské kategorii ringa bojovalo 6 dvojic, hrály systémem každá s každou do 15-ti na dva sety.
Na prvním místě skončila dvojice Marťa Solnická a Olga Hromadová, druhé místo obsadila Jana Pavlíčková a Karmen Škrobánková, třetí místo vybojovaly Nelka Solnická a Saška Hromadová.
 
 
 

Konečné pořadí

 

1. Solnická Martina a Hromadová Olga

2. Pavlíčková Jana a Škrobánková Karmen

3. Solnická Nela a Hromadová Alexandra

 

 

 

Muži

Stejně jako u žen i u mužů bylo účastno 6 dvojic, systém opět každý s každým na dva sety do 15-ti.
V kategorii můžu vyhrála dvojice Milan Vítek a Pavel Hromada. Druhé místo obsadila dvojka Tomáš Sonnek a David Musil a třití místo patřilo dvojici Michal Pavlíček a Petr Škrobánek.
 

Konečné pořadí

 

1. Vítek Milan a Hromada Pavel 

2. Sonnek Tomáš a Musil David

3. Pavlíček Michal a Škrobánek Petr

 

 

Děti ringo

Mimo badmintonu měly děti možnost si zahrát dětské ringo. Děti hrály systém každý s každým, nejlépe si vedla Melča Pániková, druhé místo obsadila Saška Hromadová a třetí skončil Maty Venhuda.

 

 

Konečné pořadí

 

1. Pániková Melánie 

2. Hromadová Alexandra

3. Venhuda Matyáš

 

 

 

 
V neděli dopoledne byl ještě odehrán turnaj v putting golfu, kde soutěžily dvojice. Vítězem se stali Eva a Adam Brodovi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Velké poděkování všem partnerům, a to především
 
 
Davidův mlýn                        BOIS               Ponožky Moravec        

 
 

Fota


 

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *    

II. ročník  2013 badmintonového

Outdoorového turnaje na trávě

 

PROPOZICE

 

V sobotu 31. srpna 2013 se v areálu Davidova mlýna na Kružberku konal II. ročník Outdoorového turnaje, který byl stejně vydařený jako loňský ročník a počasí bylo opět na jedničku s hvězdičkou. Příjemnou atmosféru nám oproti loňskému roku ještě obohatil vyhřívaný bazén, který měli ubytovaní hráči k dispozici a také nově vybudovaný putting golf.


 

Turnaje se zúčastnilo 44 hráčů, kteří celkem utvořili 42 párů !

 

Turnaj započal slavnostním zahájením v 9:15. Samotná hra začal v 9:45 hod. I přesto, že počasí  ráno přálo badmintonu bylo odhlasováno, že se venku bude hrát ringo a děti ze svým doprovodem hrály v tělocvičně badminton. Ukázalo se, že to byla správná volba, neboť v zápěti začalo lehce pofukovat.

Mimo ringa a badmintonu bylo možno si vyzkoušet speed badminton, který nám pro tuto akci zapůjčila společnost Victor. Jako první byla započata hra dětské kategorie badmintonu v tělocvičně. Současně se venku začala hrát ženská a mužská čtyřhra a o něco později také dětské ringo. Mix v ringu byl nařadě v odpoledních hodinách. Od 18 hodiny se v tělocvičně odehrály finálové zápasy o velice atraktivní ceny.Dětská kategorie v badmintonu  se hrála na tři skupiny. V každě skupině každý s každým na dva sety do 11 bodů pevně. Postup byl zajiště pro první z každé skupiny.
 
Jak u kategorie dětské, tak i dospěláckých byla dodržená stejná bodová struktura. V každém setu se hrálo o 3 body. Vítěz získával 3 nebo 2 body dle toho, kolik míčků uhrál poražený.
 
 
 
Muži a ženy hráli systémem každý s každým. U mixů se hrálo švýcarem na šest kol. V kategorii mužů bylo 7 párů a u žen o jeden méně.
 


Děti
 
Do finále postoupili Áďa Chalupa s Péťou Grygarem, Verča Musilová s Pavlem Hromadou a Ondra Žurek a Olga Hromadová.

V První zápas odehrála Verunka s Pavlem proti Áďoví a Péťovi. Z tohoto zápasu vyšla lépe Verča s Pavlem, která téměř s přehledem přehrála své soupeře. Bylo znát, že Petřík neměl úplně formu, ale Adámek mu pěkně porkrýval přední část kurtu. Druhý zápas proti sobě nastoupili Ondřej a Olga, kterým se také podařilo přehrát Adama a Petra. Poslední zápas rozhodl o konečném vítězí a lanové centrum pro svou celou základní školu Ilji Hurníka vybojoval Ondřej Žurek. Druhé místo a lanové centrum pro I. ročník Střední průmyslové a umělecké školy v Opavě vyhrála Veronika Musilová a třetí stejně jako loni Adam Chalupa, který získal pro svou třídu vstup do lanového centra v Davidově Mlýně.

Konečné pořadí

 

1. Žurek Ondřej a Hromadová Olga

2. Musilová Veronika a Hromada Pavel

3. Chalupa Adam a Grygar Petr

 

  

 

Mixy

Mixy byly hrány švýcarský systémem na šest kol na dva sety do 11. Závěr mixů byl doprovázen veselou atmosférou doprovázenou příjemným občerstvení v podobě pochutin společnosti Herbaalko.

S výrazným náskokem vyhrála narychlo poskládaná dvojice Veronika Jelínková a Petr Grygar. Na druhé místě se umístila stejně jako na třetím manželská dvojice Jana a Michal Pavlíčkovi a třetí post patřil Kačce a Kájovi Wanke.

 

 
 

Konečné pořadí

 

1.  Jelínková Veronika a  Grygar Petr   33 b.

2.  Pavlíčková Jana a Pavlíček Michal  15 b.  6/2 +13

3. Wanke Kateřina a Wanke Karel   14 b.  6/2 +22

 

 

    

 

 

Ženy


Na prvním místě stejně jako v předchozím ročníku skončila ostravská dvojice Natálie Timčenková a Veronika Jelínková. Druhý post obsadila dvojece Kateřina Wanke a Olga Hromadová a jen o bod méně měla Jana Pavlíčková a Michaela Müllerová.
 
 

Konečné pořadí

 

1. Jelínková Veronika a Timčenková Natálie   26 b.

2. Wanke Kateřina a  Hromadová Olga   22 b.

3. Pavlíčková Jana a Müllerová Michaela   21 b.

 

 

Muži


V kategorii můžu vyhrála dvojice Ondřej Žurek a Pavel Hromada. Druhé místo obsadila dvojka Petr Grygar a Marian Venhuda a jen o dva body méně měla krnovská dvojice Libor Tribus a Miloslav Kališ.
 
 

Konečné pořadí

 

1. Žurek Ondřej a Hromada Pavel   30 b.

2. Grygar Petr a Venhuda Marian   24 b.

3. Tribus Libor a Kališ Miloslav   22 b.

 

 

Děti ringo

Mimo badmintonu měly děti možnost si zahrát dětské ringo. Byly rozděleny do tří skupin a odehrály zápasy každý s každým. Do finále se dostaly čtyři děti. Nejlépe si vedl David Musil, druhá skončila Martina Solnická a třetí místo obsadil Karel Wanke.

 

 
 
 
Velké poděkování všem partnerům, a to především
 
 
Davidův mlýn            KVS EKODIVIZE             BOIS             VICTOR          HerbAlko

 
 

Fota

 

Článek

 

Krásné video Zbyňka Ripky

 


*     *     *     *     *     *     *     *     *    

I. ročník  2012

badmintonového outdoorového turnaje na trávě

 

 

V sobotu 6. října 2012 se v areálu Davidova mlýna na Kružberku konala akce, která dle očekávání byla velice specifická a jednalo se o velký experiment, ale i přesto překonala očekávání a můžeme ji hodnotit jako velice vydařenou a příjemnou akci.

Davidův mlýn

Na tomto pozitivním hodnocení se podílí nejeném samotné místo, areál Davidova mlýna, které u mnohých nejenom splnilo očekávání, ale i přesto že jsem hodně sliboval a chválil, tak i předčilo očekávání, ale také počasí, které k nám bylo velice příjemné a slunečné, ale také i samotní hráči, neboť byli ochotni a schopni zvládat nestandardní a přeci jenom náročnější podmínky než je obvyklé a to vše v poměrně svižném tempu.

 

Turnaje se zúčastnilo 62 hráčů, kteří celkem utvořili 53 párů !

Turnaj započal slavnostním zahájením v 9:30. Samotná hra začal v 10:00 hod. I přesto, že počasí bylo opravdu krásné a slunečné, jednu menší vadu mělo, ale na to jsme byli připraveni, takže na osmi venkovních kurtech, které byli špičkově připraveny personálem Davidova mlýnu, hrálo místo badmintonu ringo.

Zde musím opět poděkovat a ocenit odvahu hráčů, neboť mnozí nevěděli, do čeho jdou :-) a o jakou hru se jedná. Přesto přišli na kloub této hře velice rychle a nejeden ji nakonec oceňoval pochvalnými slovy. Na straně jedné se nejedná na první pohled o hru příliš technicky náročnou a na straně druhé je zároveň v určitých směrech podobná badmintonu a dokonce je potřeba se i trošku pohnout :-)).

Billboard

Dospělácká kategorie konkrétně mixy započaly turnaj v deset hodin. Mixů se sešlo celkem 18.

 
Odlišná situace byla u kategorie dětí, které se účastnilo 20 párů, jenž byly tvořeny jedním žákem ZŠ a dospělákem. Zde jsme plně akceptovali předpoklad, že hra ringo a především síť 2,2 m je přeci jenom trošku náročnější a děti si přijeli zahrát především badminton a to o velice zajímavé ceny. Proto se dětská kategorie hrála na vnitřním kurtu. Kurt se nachází přímo v prostorách Davidova mlýnu nad recepcí.
Přesto že se jedná o prostory rekreační, můžeme kurt a celý sál hodnotit jako velmi nadstandardní a pro badminton vhodný. Samotná hra započala kolem 10:15 po vylosování náhodným losem prvního kola.
Později se i ukázalo, že předpoklad ohledně dětského ringa nebyl zcela přesný, neboť si děti chodili ve chvílích volna samy zaházet a bylo vidět, že je hra opravdu baví.
 
 
Dětská kategorie se hrála dle předem přislíbeného systému. Švýcar na 4 kola, jednotlivé zápasy na dva sety do 11. Následoval fnálový pavouk první osmičky.
 
Jak u kategorie dětské, tak i dospěláckých byla dodržená stejná bodová struktura. V každém setu se hrálo o 3 body. Vítěz získával 3 nebo 2 body dle toho, kolik míčků uhrál poražený.
 
 
Muži a ženy hráli systémem každý s každým. U mixů se hrálo švýcarem, na čtyři kola. V kategorii mužů bylo 8 párů a u žen o jeden méně.
 
 
Turnaj se dle plánu hrál celý den. Vlastní hra započala v 10 hod a na venkovních kurtech se končilo něco málo před 19 hod, kdy se dohrávaly poslední zápasy mixů a mužů. Následně jsme se přesunuli do vnitřního sálu, kde se odehrály poslední čtyři rozhodující zápasy dětského pavouku a rozdělili se první tři místa.
 
 
Děti
 
V prvním semifinálovém zápase se utkala rodina Musilů. Pánové se chtě nechtě museli uklonit v dvou setovém zápase ženské části rodiny. Přesto ale měli před sebou souboj o třetí místo.
 
V druhém semifinálovém zápase se utkali urputní bojovníci Gorolovci, Adámek Chalupa a Boky Gorol. I přes vysoké nasazení se museli smířit s bojem o třetí místo a do finále postoupil pár Saška Hromadová a Martin Sýkora.
 
 
Následoval zápas o třetí místo. I přes velkou chuť a snahu se museli páni Musilové uklonit bojovnosti a nasazení Bohuše Bokyho a umu a technické hře Adámka Chalupy, kteří právem získali místo třetí.
 
Ve finálovém zápase ovládli první set a poměrně snadno jej získali mixoví spoluhráči Verča Musilová a Pavel Hromada. Zásadní obrat nastal v první třetině setu druhého, kdy pod vedením Bokyho se začaly zvedat mexické vlny.

Celý sál se proměnil ve řvoucí kotel, který přeci jenom zanechal určité stopy na něžné části zápasících dvojic. Menším překvapením bylo, že Boky asi nejspíše z důvodu pochybení začal fandit a vlny zvedat v prospěch dvojice, která jej vyřadila a zároveň proti pořadateli :-). Díky těchto burcujících podmínek se pár Sašky a Martina zvedl, vyhrál druhý set a k vítěznému konci rovněž dovedl třetí rozhodujíc set. Vítězné dvojici patřil právem vysloužený a bouřlivý potlesk a skvělá cena pro celou základní školu TG Masaryka.
 
Poražený pár Verči a Pavla získala skvělou cenu pro celý 9. ročník ZŠ Kylešovice.
 
 

 

Konečné pořadí

 

1. Hromadová Alexandra a Sýkora Martin

2. Musilová Veronika a Hromada Pavel

3. Chalupa Adam a Gorol Bohuš

 

   

 

Mixy

Venku hrané dospělácké kategorie v ringu byly hrány bez finálového pavouku. Oproti vnitřnímu bouřlivému závěru byly relativně poklidné, ale i zde nebyla nouze o napětí ze hry podpořené občerstvením.

Kategorie mixů se hrála švýcarem na 4 kola.

S výrazným náskokem vyhrála dvojice Olga Hromadová a Martin Sýkora, kteří neprohráli jediný set a ztratili pouze dva body. Krásným umístěním zakončila své boje Kačka a Karel Wankeovi, kteří byli těsně následovaní Janou Pavlíčkovou a Bokym.

 

Konečné pořadí

 

1. Hromadová Olga a Sýkora Martin   22 b.  8/0 +69

2. Wanke Kateřina a Wanke Karel   15 b.  6/2 +13

3. Pavlíčková Jana a Gorol Bohuš   14 b.  6/2 +22

 
 

         

 

 

Ženy


Těsným ale přeci jenom náskokem bodu bylo zakončeno klání žen. Na prvním místě ostravská dvojice Veroniky Jelínkové a Natálie Timčenkové. Pouhý bod za touto dvojicí skončila bojovná dvojice Martiny Světnické a Petry Kostruhové. Velice pěkný výsledek zaznamenala rodinná dvojice Blanky a Petry Harasimové, kde především umístění Petry v ženské kategorii je krásným výsledkem.
 
 

Konečné pořadí

 

1. Jelánková Veronika a Timčenková Natálie   28 b.

2. Světnická Martina a Kostruhová Petra   27 b.

3. Harasimová Petra a Harasimová Blanka   22 b.

 

 

Muži


Kategorie mužů skončila poměrně výrazným náskokem dvojíce Martina Sýkory a Pavla Hromady. Celým turnajem prošli bez prohry jediného setu a se ztrátou pouhých tří bodů. Pěným umístěním zakončila svou pouť dvojice Bokyho a Michala Pavlíčka. Třetí místo získala opět opavská dvojice s odstupem jediného bodu Mariána Venhudy a Karla Wankeho.
 
 

Konečné pořadí

 

1. Sýkora Martin a Hromada Pavel   39 b.

2. Gorol Bohuš a Pavlíček Michal   27 b.

3. Venhuda Marian a Wanke Karel   26 b.

 

 

A co navíc


Turnaj nebyl specifický a mimořádný pouze hracím místem, ale také šíři služeb, které díky Davidova mlýna a sponzorů  mohly být nadstandardně boháté, jedná se o uvítací balíček, hlídání dětí, nealko a pivo v rámci rautu, možnost hrát až tři disciplíny, možnost ubytování na jednu či dvě noci za nadstandardně nízké ceny, startovné dětí zdarma, balíčky služeb, večerní taneční zábava a především bohaté ceny jak pro dospělé, tak především pro dětskou kategorii.
 
Proto ještě jednou velké poděkování všem partnerům, a to především
 

 
 

Fota

Fota Marek Heczko

 

Fota Davidův mlýn

 

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *