aktualizováno: 05.05.2024 21:06:10

Sportovní klub Badminton Boreček Opava

Camp

 

Badmintonový camp Boreček

07 - 08 / 2023

Foto

    

*    *     *     *     *     *     *     *     *     * 

Badmintonový camp Boreček

07 - 08 / 2022

Foto - červenec

Foto - srpen

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *     * 

Badmintonový camp Boreček

07 - 08 / 2021

Foto

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Badmintonový camp Boreček

07 - 2020

Červencový camp proběhl opět v Multifunkční hale v Opavě 13. - 17. července za účasti 24 dětí.

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Badmintonový camp Boreček

07 - 2019

Červencový camp proběhl opět v Multifunkční hale v Opavě 08. - 12. července za účasti 24 dětí.

 


 

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Badmintonový camp Boreček

08 - 2018

Srpnový camp proběhl opět v Multifunkční hale v Opavě 6. - 10. srpna za účasti 29 dětí.

 

 

Foto

*    *   *

 

Badmintonový camp Boreček

07 - 2018

Další ročník badmintonového campu proběhl v Multifunkční hale v Opavě 9. - 13. července za účasti 26 dětí.

 

Manželům Grusmanovým děkujeme za trička.

Foto

*    *     *     *     *     *     *     *     *    *    *

Badmintonový camp Boreček

07 - 2017

Máme za sebou další ročník badmintonového campu, který proběhl v termínu 10. - 14. července 2017. Akce se účastnilo 35 dětí pod vedením trenérů II. třídy Olgy Hromadové a Josefa Súkupa, o zdravotnické zázemí se postarala Maruška Mikošková, soutěže, hry a zábavu pomohli doladit Marťa Solnická a David Musil. Výsledky týmových soutěží:

I. Zelení 136b.

II. Žlutí 117b.

III. Modří 112b.

IV. Červení 86b.

Jirkovi Grusmanovi děkujeme za pěkné trička.
 

Foto

*    *     *     *     *     *     *     *     *    *    *

Badmintonový camp Boreček

07 - 2016

V termínu 11. - 15. července 2016 se konal již pátý ročník badmintonového campu pro děti. Celkem se akce účastnilo 30 dětí, které měly možnost soutěžit, sportovat a hlavně se celý týden věnovat badmintonu. Příjemné zázemí nám umožnila Multifunkční hala v Opavě. Děti po celý týden bojovaly ve třech týmech, nejlépe si vedl tým modrých, druhý skončil tým zelených a na třetím místě se umístili žlutí. V průběhu campu bylo odehráno spoustu krásných, bojovných zápasů s vyhrocenými konci. Děti byly celý týden milé, přátelské a bylo znát, že si čas na kurtu i mimo něj opravdu užívaly....

 

Foto

*    *     *     *     *     *     *     *     *    *    *

Badmintonový camp Boreček pro závodní hráče

08-2015

 

 

V termínu neděle 23. až pátek 28. srpna 2015 se konal badmintonový camp pro závodní hráče za trenérské podpory předního trenéra ČR Tomasze Mendreka. Campu se účastnilo 25 dětí. V průběhu campu jsme se zaměřovali na fyzickou průpravu na atletickém stadionu. Techniku jsme svěřili do rukou Tomasze Mendreka a nechyběl také odpočinek a relax v podobě bazénu a kuželek....

 

 

 

Poděkování manželům Grusmanovým za úžasné trička, foto manželům Moravcovým, atletický trénink Martinu Solnickému, občertvení v podobě pizzy manželům Matulovým, trénink a péče o děti Tomovi Sonnkovi a Milanu Vítkovi. Velký obdiv všem dětem, které se zvládly poprat s náročností campu...

Foto

Článek

*    *     *     *     *     *     *     *     *    *    * Badmintonový camp Boreček 07-2015

 

 

V termínu 13. - 17. července se za účasti 25 - ti dětí konal dětský badmintonový camp v telocvičně Střední technické školy v Opavě. Děti byly rozděleny do 4 skupin, dle výkonnosti a doplňkově soutěžily také v týmech. Někteří se s badmintonem seznamovali, jiní již hráli jako ostřílení borci. Na konci kempu proběhl mini turnajík ve skupinách, jak děti hrály.

 

 

Foto

Článek


*    *     *     *     *     *     *     *     *    *

Badmintonový camp pod vedením Jirky Kudrny

 

 

Na konci prázdnin 29. - 31.8.2014 se za účasti 14 dětí konal camp pro závodní hráče, který vedl zkušený trenér II. třídy Jirka Kudrna. V průběhu campu předával dětěm cenné zkušenosti o pohybových aktivitách, správné technice úderů, nechyběla také teorie hernní taktiky dvouher a čtyřher. Poslední den si vše děti mohly vyzkoušet na mini turnajíku.

 

Foto

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Dětský badmintonový Camp Boreček 08 - 2014

 

 

Ve dnech 4. 8. - 8. 8. 2014 proběhl druhý badmintonový camp opět v tělocvičně Střední technické školy v Opavě. Campu se účastnilo 21 dětí pod vedením Olgy Hromadové a Tomáše Sonnka. Děti byly rozděleny do 3 skupin dle výkonnosti.

 

 

Tento camp byl více zaměřen na techniku úderů a fyzičku hráčů. Mimo trénink badmintonu děti soutěžily ve sportovních disciplínách. Byly rozděleny na 3 skupiny. Názvy si tentokrát vybíraly podle badmintonových úderů. Nejlépe si vedl tým Lob, pod vedením Marti Solnické, který v průběhu týdne získal 196 bodů a tím si zajistil první pozici. Jen velice těsně se umístil tým Klír, kde byla kapitánkou Klárka Hofmanová. Třetí tým pod vedením Míši Moravcové si vybral název Drop.

 

 

Jak je již zvykem, poslední dva dny byly věnovány turnaji čtyřher a jednotlivců. U čtyřher byly děti rozděleny dle výkonnosti na dvě skupiny. V Borečcích si nejlépe vedla dvojka Zita Maršíková a Vojta Dohnal, druhé místo obsadil Johan Paul a Karolínka Neugebauerová a třetí skončil Kuba Martiník s Adámkem Khalilem. U Borců čelní pozice obsadila děvčata, nejlépe si vedla Míša Moravcová a Melča Pániková, druhé skončily Marťa Solnická a Saška Hromadová, třetí místo obsadila Valinka Žurková a Adam Chalupa. V jednotlivcích bylo rozdělení do čtyř skupin. V nejmladších vyhrála Karolínka Neugebauerová. Druhou skupinu vyhrál Kuba Martiník. Ve třetí skupině kralovala Melča Pániková a v poslední skupině vyhrál Kája Wanke.

 

 

Na konci prázdnin nás čeká poslední camp pro závodní hráče, který bude pod vedením Jirky Kudrny....

 

 

Foto

Článek

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Dětský badmintonový Camp Boreček 07 - 2014

 

 

Ve dnech 14. 7. - 18. 7. 2014 proběhl badmintonový camp poprvé v tělocvičně Střední technické školy v Opavě. Campu se účastnilo 21 dětí pod vedením Olgy Hromadové a Tomáše Sonnka. Děti byly rozděleny do 4 skupin dle výkonnosti.

 

 

Badmintonové hry byly doplněny soutěží jak venku tak v tělocvičně. Děti soutěžily ve třech týmech - Červení, Žlutí a Zelení. Všechny tři týmy byly vedeny chlapci. Nejlépe se své role ujal Adam Chalupa, který od začátku vedl svůj tým k jasnému cíly, neustále povzbuzování a úsměv přinesl své ovoce a tým žlutých zvítězil s velkým náskokem, celkový počet bodů 133. Druhé a třetí místo dělilo pouze 5 bodů. 101 bodů získal tým Červených, který vedl Kuba Matula a třetí místo s 96 body obsadil zelený tým, kde byl kapitánem Maty Venhuda.

 

Ve čtvrtek a v pátek děti odehrály turnaj jednotlivců, kde byly opět rozděleni do 4 skupin. V nejmladší skupině byly výsledky vyrovnané. Nejlépe si vedli chlapci Adámek a František. Ve druhé skupině vyhrála s převahou Klárka Bradáčová před Tobíkem Muchou a Maruškou Šípkovou. Třetí skupina byla nejpočetnější a bojovalo zde 8 chlapců. Do posledních setů nebyl znám vítěz. Nakonec s 12 body vyhrál Ondra Lubeník, který své soupeře na druhém a třetím místě přehrál o jeden bod. Druhé místo díky lepšímu vzájemnému zápasu vyhrál Miki Matoušek a třetí skončil Štěpa Kozelský. Poslední skupina bojovala v počtu 4. Nejlépe své zápasy zvládl Kuba Matula, druhý skončil Maty Venhuda a třetí Adam Chalupa.

 

 

Celý camp provázela příjemná sportovní a přátelská atmosféra, děti předvedly výborné sportovní výkonny a týmovou spolupráci. Na další společný camp se budeme těšit v srpnu...

 

 

Foto

Článek
 

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Dětský badmintonový Camp Boreček 08 - 2013

Fota a videa

 

Ve dnech 26. 8. - 30. 8. 2013 proběhl badmintonový camp v Oldřišově ve spolupráci se  Střediskem volného času Opava. Badmintonového campu se účastnilo 25 dětí.  Děti byly rozděleny do dvou skupin dle výkonnosti. Nejpočetnější skupinu trénoval Tomáš Sonnek s Olgou Hromadovou, druhé skupině  velel Luboš Barvík.

 

 

Dopolední i odpolední trénování bylo proloženo hrou a soutěží, kde děti bojovaly ve třech týmech. V průběhu celého týdne soutěžily týmy v různých dovednostech... Nakonec na třetím místě skončil tým, který ještě ve středu byl na prvním místě. Druhé místo patřilo týmu, který byl od středy posílen Áďou Chalupou, který dodal svému týmu novou šťávu a dopomohl celkově k druhému místu. S velkým náskokem téměř 60 bodů zvítězil tým pod vedením Marti Solnické.

 

 

 

Starší děti se v průběhu campu zdokonalovaly v technice úderů, největší pozornost byla věnována skrytým úderům a sekaným míčům. Rovněž hodně času bylo věnováno pohybu po hřišti. Své nové dovednosti si děti měly možnost vyzkoušet na turnaji, který proběhl ve čtvrtek. Nejlépe ze všech si vedl Kája Wanke, který neztratil jediný set. Druhý skončil David Musil a z třetího místa se radoval Maty Venhuda. U děvčat kralovala Marťa Solnická, druhé místo vybojovala Klárka Hofmanová a třetí post obsadila sprintérka Míša Moravcová.

 

 

 

I na tomto campu nechyběl skok do výšky, kde si opět nejlépe vedl Tom Matula, druhý skončil Adam Chalupa a třetí Kája Wanke. U děvčat nejvýše vyskočila Marťa Solnická a těsně v závěsu byla Míša Moravcová.

 

 

Na konci kempu proběhlo vyhodnocení soutěží týmů, zápasů a děti si odnesly  diplomy, sladkosti a drobné ceny.

 

Slušňáci...

 

A teď trošku jinak :-)

 

 

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Dětský badmintonový Camp Boreček 07 - 2013
 

Fota a videa

 

Ve dnech 8. 7. - 12. 7. 2013 proběhl badmintonový camp v Oldřišově ve spolupráci se  Střediskem volného času Opava. Badmintonového campu se účastnilo 25 dětí z toho 4 děti z Klimkovic. Děti byly rozděleny stejně jako loni do třech skupin dle výkonnosti. Nejpočetnější skupinu trénoval Tomáš Sonnek, druhé skupině se věnovala Olga Hromadová a nejmenší děti si vzal pod svá křídla Luboš Barvík.

 

Dopolední i odpolední trénování bylo proloženo hrou a soutěží, kde děti bojovaly ve třech týmech "Drtičky, Yonex Team, Borci. V průběhu celého týdne soutěžily týmy v různých dovednostech... Na konec na třetím místě skončil tým Borců, který vedl Kája Wanke o pár bodů lépe skončila skupina ped vedením Matyho Venhudy a s náskokem 20 bodu se umístil tým Drtičky, který do vítězného cíle dovedl Kuba Matula, zde byla vidět jiná strategie než  u ostatních týmů a to nejdříve analýza a pak hra s jasným cílem a také výsledkem :-) Nesmím opomenout slova Matyho Venhudy, která bobavila především trenérskou vrstru, po zadání úkolu jeho týmu se často Maty otočil ke svým spoluhráčům a povzbudive pronesl "Tak to nedáme" :-)

 

 

 

Ve čtvrtek a v pátek probíhaly turnaje jednotlivců a u nejstarší skupiny také ve 4hře. V mladší skupině si nejlépe vedl Štěpánek Kozelský, druhý skončil Pepa Skolka a na třetím místě se umístil Ondrášek Petruška. Z mladších děvčat byla prní Evička Nedopilková a druhá skončila Juli Vlčková. U starších bylo vidět spoustu až vyhrocených zápasů, kde nechyběla bojovnost, krásné herní výměny, pot, ale u některých také slzy....S přehledem svou skupinu vyhrál Matěj Kozelský, druhý skončil po velkém boji Kuba Matula, který si vybojoval své místo výhrou nad Kájou Wanke. Z děvčat si nejlépe vedla Saška Hromadová, druhá skončila Meli Pániková s třetí Anička Grusmanová.

Ve čtyhře zvítězila mixová dvojice Saška Hromadová a Mětěj Kozelský, kde Saška porkrývala síť a na Matějovi zůstalo zbytek kurtu. Druhé místo získala chlapecká dvojice Kája Wanke a Johan Paul a třetí post vybojovala opět chlapecká dvojka Tom Matula a Jáchym Bláha.

V průběhu dne jsme využívali krásného venkovního hříště, kde byl prostor na hry a soutěže, nejvíce si děti oblíbily hry s vodou.

 

Velký ohlas měl u dětí také skok do výšky, kde si nejlépe z chlapců vedl Tom Matula, který skočil 127 cm, čimž téměř přeskočil svou výšku. Z děvčat nejvíce skočila Evička Nedopilková také 127 cm. Každý z vítězů zajistil pro svůj tým cenné body...

 

Na konci kempu proběhlo vyhodnocení soutěží týmů, zápasů a děti si odnesly medaile, diplomy, sladkosti a drobné ceny.

 

Na konci srpna se opět uvdíme :-)

 

 

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Dětský badmintonový Camp Boreček 2012

 

Fota a videa

 

 

Ve dnech 27. 8. - 29. 8. 2012 proběhl první badmintonový camp za podpory SK p.e.m.a. Opava a Střediska volného času. Celkem se zúčastnilo 19 dětí, z toho 9 dětí již aktivně hrajicích badminton za SK p.e.m.a. Opava. Camp se konal v příjemném prostředí ZŠ Oldřišov, kde nám byla poskytnuta krásná tělocvična včetně venkovního hřiště.
 

Tréninky probíhaly v dopoledních i odpoledních hodinách, byly prokládány soutěžemi a míčovými hry. Nechybělo ani posilnění v podobě dopoledních a odpoledních svačinek a  vydatný oběd.

 

 

V průběhu tréninků jsme se soustředili na techniku jednotlivých úderů, pohyb po hřišti a nechyběla také týmová spolupráce. Děti byly rozděleny do tří skupin dle výkonnosti. Nejzdatnější skupině velel Tomáš Sonnek, závodní hráč, který výborně reprezentuje SK p.e.m.u. Opava a má za sebou nemalé badmintonové úspěchy.  Další skupinu dětí vedla Olga Hromadová, která se badmintonu aktivně věnuje. Vedením třetí skupiny byl pověřen sporťák ze Střediska volného času, Luboš Barvík, který si získal děti především přátelským a pohodovým přístupem a neustalým úsměvem :-)

 

 

Poslední den campu proběhl v rámci skupin malý turnaj. První skupina byla rozdělena na chlapce a děvčata. U chlapců kraloval Mirek Janeček, kterému na paty dýchal Adámek Chalupa a třetí skončil Kája Wanke. Musím podotknout, že mezi  prvním a druhým místem je 4letý věkový rozdíl, ale i přesto si Mirek musel každý bod těžce vybojovat. U děvčat se z vítězství radovala Nelča Solnická, druhá skončila Eliška Lukáčová a třetí místo patřilo Marti Solnické. I děvčata odehrála krásné zápasy. Ve druhé skupině s přehledem vyhrál Kuba Matula, který neztratil jediný set, druhý skončil Tomík Matula a třetí Anička Grusmanová, které druhé místo uteklo jen o jediný míček. Ve třetí skupině se z vítězství radoval vůbec nejmladší účastník campu a to sedmiletý Adámek Sedláček, který také neztratil ani jeden set a tím si právem vybojoval vítězství ve své skupině. Druhý skončil Honzík Rinas a z třetího místa se radovala Sárinka Vašková, která byla nejúspěšnější z děvčat ve své skupině.

 

 

Všechny děti se radovaly z medaile, sladkého potěšení a největší radost většině dětí udělal poukaz do Davidová mlýna, kde mohou využít Lanové centrum nebo Mlynářský skok. Tímto také děkuji našemu sponzorovi a to majiteli Davidová mlýna, za krásné dárky pro děti.

Camp proběhl v přátelském, sportovním duchu. Velké poděkování pro SK p.e.m.a. Opava, Středisko volného času, trenérům a také paní ředitelce Mirce Halámkové, která nám poskytla sportovní zázemí. Nesmím zapomenout na děti, které na hřišti bojovaly jako draci a mimo něj byly veselé, přátelské ..... prostě byly moc fajn :-)

Co na závěr? Těším se na další společnou akci :-)))