aktualizováno: 05.05.2024 21:06:10

Sportovní klub Badminton Boreček Opava

Liga Jednotlivci II
Opavská Badmintonová Liga
 
II. ročníku     2013 / 2014

jednotlivci
 
 
                                                                                                                                       
 

Žebříček ligy   jednotlivců   konečné pořadí

 

  muži ženy
1. Žurek Ondřej a Benda Michal  172 Wanke Kateřina   90
2.   Valečková Barbora   69
3. Čančík Dan   150 Stříbná Nikol   62

 

 

II. ročník Opavské Badmintonové Ligy jednotlivců, který byl hrán na přelomu roků 2013 a 2014 získal hned tři vítěze. V kategorií žen zvítězila Kateřina Wanke a v kategorií můžů zvítězili Michal Benda a Ondřej Žurek.

 

 

Kateřina Wanke zvítězila s výrazným bodovým náskokem před druhou Barborou Valečkovou. Třetí s těsnějším odstupem skončila Nikol Stříbná.

 

 

U můžů byly boje podstatně vyrovnanější a o děleném prvenství rozhodlo až poslední kolo. Další místo bylo stějně jako u žen charakteristické velkým bodovým odstupem. Třetím se stal Dan Čančík.

 

Nejúspěšnějšími hráči ligy se staly Kateřina Wanke, která získala dvě prvenství a jedno čtvrté místo, a Olga Hromadová se dvěma prvenstvími a jednim pátým  místem.

 

Konečné pořadí

 

Pořadí po jednotlivých kolech

Body v jednotlivých kolech

 

Výsledky kol
I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X.

 

 

Fota a videa

Historie zápasů


 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

Slavnostní zakončení ligy

 

V sobotu 21. června 2014 se konalo zakončení ligy, při kterém byly předány ceny vítězům a vylosovány ceny včetně cen hlavních.

 

 

Výsledky jednotlivých kategorií naleznete jednotlivci a čtyřhry.

Těmi šťastnými, kteří získali hlavní losované ceny v podobě pobytu na Davidově mlýně pro dvě osoby se stali Anička Grusmanová a Stoczek David.

 

                              

 

Následně jsme si zahráli společenské čtyřhry s výměnou spoluhráčů a jednotlivce jejichž výsledky jsou započteny v ratingu BeR.

 

 

Čtyřhry

 

Konečné pořadí

1.   Milan Vítek

2.   Ondřej Žurek

3.  René Černín

 

      

 

 

Fota a videa

 

Jednotlivci

 

Konečné pořadí

1.   Ondřej Žurek

2.   Milan Vítek

3.  Jarek Mažgut

 

 

         

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

10. kolo


Hrálo se 24. května až 20. červen 2014. Kola se účastnilo 32 hráčů, kteří hráli v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

Největší pozornost si zasloužila skupina A, kde se hrálo o příčky nejvyšší a vyrovnanost čelních hráčů byla značná. Tatot skutečnost byla potvrzena i vlastní hrou, kdy Michal Benda porazil Ondřeje Žurka a tím si vydobil první místo nejenom v posledním kole, ale především v celé lize. Zkrátka nepřišel ani Ondřej.

Ves kupinách B a C, zvítězili Baránek Martin a Čančík Dan.

V linii třetí zvítězili Kadula Stanislav, Hromada Pavel, Böhm Pavel a Venhuda Marian.


Výsledky X. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

9. kolo


Hrálo se 1. až 23. květen 2014. Kola se účastnilo 32 hráčů, kteří hráli v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A opakovaně zvítězil Žurek Ondře a tím docílil dvoubodového vedení v lize. Místo druhé jak ve skupině tak v celkovém pořadí patří Benda Michal, který ještě může ohrozit prvenství Ondřeje.

Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Stoczek David a Švábek Michal. Do skupin II. linie postoupili vítězové skupin třetí linie, konkrétně Schwan Jaroslav, Stoczek Radek, Musil David a Kocián Filip.

V kategorií žen si upevnila vedení Wanke Kateřina s 81 body. Na místo druhé postoupila Valečková Barbora s 63 body a třetí je s 61 body Stříbná Nikol.


Výsledky IX. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

8. kolo


Hrálo se 1. až 30. duben 2014. Kola se účastnilo 32 hráčů, kteří hráli v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Žurek Ondřej. Na místě druhém skončil a tím si účast ve skupině A zachoval Benda Michal. Tito pánové jsou si aktuálně rovni bodovým ziskem a v následujících dvou kolech je čekají napjaté boje o celkové vítězství v lize.

Z druhé linie postupují vítězové skupin B a C, tj. Čančík Dan a Baránek Martin. Dan je aktuálně třetím hráčem ligy můžské kategorie.

V třetí linii vzítězili Pavelek Daniel, Šípek Pavel, Grusman Tomáš a Grusman Jiří.

V kategorií žen vede Wanke Kateřina s 72 body. Místo druhé patří Stříbná Nikol s 60 body a třetí je s 56 body Valečková Barbora.


Výsledky VIII. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

7. kolo


Hrálo se 1. až 31. březen 2014. Kola se účastnilo 32 hráčů, kteří hráli v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Žurek Ondřej. Na místě druhém skončil a tím si účast v nejvyšší skupině A zachoval Benda Michal. Za zmínku stojí fakt, že tito hráči jsou tři kola před konecem ligy na prvních dvou místech, takže následující souboj bude velmi důležitý a může již hodně napovědět o konečném vítězi!

Do skupina A postoupili vítězové skupin druhé linie a to Sobotík Jakub a Švábek Michal.

Na čelních místech skupin třetí linie se umístili hráči Baránek Martin, Schwan Jaroslav, Kocián Filip a Frkal Tomáš.

 

V kategorií žen vede Wanke Kateřina s 63 body. Oproti místu druhému vede o 4 body. V porovnání s kolem šestým navýšila své vedení o 2 body a navíc má lepší výchozí pozici pro kolo 8 oproti druhé hráčce Barči Válečkové.

 

Výsledky VII. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

6. kolo


Hrálo se 1. až 28. únor 2014. Kola se účastnilo 32 hráčů, kteří hráli v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Benda Michal, který se tímto počinem dostal do vedení ligy! Gratulace. Na místě druhém skončil a tím si účast ve skupině A zachoval Čančík Dan, který je aktuálně na 3. místě v celkovém pořadí ligy a je jediný bod za druhým, který se aktuálně navrací do nevyšší line,  Ondřejem Žurkem. Takže ve skupině A se opravdu máme na co těšit. Posledním účastníkem této skupiny, který si postup vysloužil vítězstvím skupiny II. linie je Stoczek David.

Dalšími šťastnými, kteří postupují díky vítězství ve svých skupinách jsou Švábek Michal, Böhm Pavel, Frey Antonín a Zimmer Josef, kteří postupují do druhé linie.


V kategorií žen nadále vede Wanke Kateřina s 54 body, která je těsně stíhána a dotahována, oproti minulému kolu snížila náskok o tři bod, Stříbná Nikol s 52 body a třetí je s 43 body Valečková Barbora.

 


Výsledky VI. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

Pololetní setkání II. ročníku

Opavské Badmintonové Ligy 2013 / 2014

leták

 

V sobotu 1. února 2014 od 9 hod se v tělocvičně Střední škole technické konalo Pololetní setkání Opavské Badmintonové Ligy za přítomnosti 16 účastníků.

Po zahájení, které bylo věnováno dosavadnímu průběhu a pořadí ligy následovaly organizační. Následně začala vlastní hra čtyřhry první kolo a následně jednotlivci. Veškerá hra byla doprovázena občerstvením jak v pevném, tak kapalném skupenství, ale vzhledem k velice svižnému tempu hry bylo se co otáčet.

 

V turnaji jednotlivců hrálo 12 hráčů. Vítězem se stal favorit, druhé místo obsadil zkušený harcovník, ale třetí místo bylo překvapením, o které se zasloužil nejmladší účastník turnaje David Musil. O jeho skvělé hře svědčilo i umístění ve čtyřhrách. Zápasy turnaje jsou zahrnuty do ratingu BeR.

 

Jednotlivci

 

1.   Milan Vítek

2.   Stanislav Kadula

3.   David Musil

 

1.   Veronika Musilová

2.   Olga Hromadová

3.   Barbora Valečková

 

 

   

 

 

V turnaji čtyřher hrálo 16 hráčů, kteří tvořili dvojice dle zásady první s posledním, čímž vznikaly málo vídané dvojice někdy i hodně rozličných stylů. Vítězem této kategorie je největší překvapení setkání, neboť zvítězil již jmenovaný nejmladší účastník David Musil. Na druhém a třetím místě potvrdili svou kvalitu další dva hráči, kteří se také v jednotlivcích dostali na bednu.

 

Čtyřhry

 

1.   David Musil

2. Stanislav Kadula

3. Vítek Milan

 

 

 

     

 


Fota

 

Článek

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

5. kolo


Hrálo se 1. až 31. leden 2014. Kola se účastnilo 32 hráčů, kteří hráli v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil nově příchozí hráč, který se do A probojoval prvně a již zvítězil Polka Marián, který si i tímto výrazně polepšil v ratingu BeR, kde se vyhoupl na celkové druhé místo a poměrně těsně se dotahuje na Ondřeje Žurka, který si již dlouhodoběji udržuje nejvyšší rating.Druhé místo vybojoval a tím si účast ve skupině A zachoval Benda Michal. Za překvapení lze považoval pokles Ondřeje Žurka do II. linie, neboť se jedná o vedoucího hráče ligi jednotlivců.

Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Čančík Dan a Sobotík Jakub.

Do linie II. postoupili vítězové skupin nižších, konkrétně Schwan Jaroslav, Kocián Filip, Frkal Tomáš a Kadula Stanislav.


V celkovém pořadí se nejlépe daří Žurek Ondřej s 80 body. Na místo druhé se vyhoupl  Benda Michal a s 78 body velice těsně stíhá vedoucího hráče, narozdil od kterého si udržel nejvyší linii. Třetí místo patří Čančík Dan, který má jenom o 3 body méně, než Michal a utkají se spolu ve skupině A.


Kategorií žen nadále vede Wanke Kateřina s 48 body. Místo druhé patří Stříbná Nikol s 43 body a třetí místo drží Valečková Barbora.

 

Výsledky V. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

4. kolo


Hrálo se 1. až 31. prosinec 2013. Kola se účastnilo 31 hráčů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A opět zvítězil Žurek Ondřej. Na místě druhém skončil a tím si účast ve skupině A zachoval Benda Michal. Boje ve skupině byly velmi vyrovnané. Ondřej sice vyhrál veškeré zápasy, ale s posledním ztratil set. Ostatní hráči získali po jednom bodu.

Ve skupinách B a C zvítězili Stoczek Radek a Polka Marián a získali tímto postup do skupiny nejvyšší. Skupina B byla poznamenána zdravotním výpadkem Martina Baránka, skupinou C prošel dle očekávání poměrně jednoznačně Marián.

Do druhé linie postoupili vítězové skupin třetí linie, konkrétně Pavelek Daniel, Frey Antonín, Musil David a Böhm Pavel.

Skupiny D zaznamenala skreč Michala Švábka, v E krásně zabojovaly ženy Nikol a Barbora. V F krásně zabojoval benjamínek ligy David.

 

V celkovém pořadí se nejlépe daří Baránek Martin s 64 body. Na místě druhém je Žurek Ondřej s 64 body a třetí místo patří Čančík Dan, který má o 3 body méně.

 

Kategorií žen nadále vede Wanke Kateřina s 41 body. Místo druhé patří Stříbná Nikol s 34 body a na třetí místo se probojovala Valečková Barbora.

 

Výsledky IV. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

3. kolo


Hrálo se 1. až 30. listopad 2013. Kola se účastnilo 31 hráčů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Žurek Ondřej, ale boje to byly nelehké.  Na místě druhém skončil a tím si účast ve skupině A zachoval Benda Michal. Takže velká gratulace k úspěšnému vstupu do nejvyšší linie.

Postup do skupiny A si zasloužili vítězové skupin II. linie, Stoczek David a Sobotík Jakub.

Z linie III. postupují  Zimmer Josef, Stoczek Radek, Polka Marián a Kocián Filip. Můžeme se těšit na lité boje a především zodpovězení otázky, zdali se některému z těchto hráčů podaří II. linií projít vítězně a postoupit až do linie nejvyšší. Očekávám, že alespoň jednomu se to podaří.

V celkovém pořadí se nejlépe vede i nadále Baránek Martin s 56 body. Na místě druhém je Čančík Dan s 49 body. Oba dva ale sestoupili do nižší linie, takže obhajoba čelních míst se jim bude komplikovat. Naproti tomu Žurek Ondřej se vyhoupl na místo 3. a má velice pěkně našlápnuto k dalšímu postupu.

V kategorií žen si nadále udržuje přední příčku Wanke Kateřina s 32 body, čímž si zvýšila náskok o 3 body oproti místu druhému, které nadále drží Stříbná Nikol s 27 body. Na místo třetí postoupila s 17 body Stoczková Petra.

 

Výsledky III. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

2. kolo


Hrálo se 1. až 31. října 2013. Kola se účastnilo 29 hráčů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A opět zvítězil Baránek Martin. Na místě druhém skončil a tím si účast ve skupině A zachoval Čančík Dan. Vypadá to, že pánové se nám poměrně rychle usadili na nejvyšších příčkách ligy. Ale o jejich neotřesitelnosti se budeme moci přesvědčit již v tomto kole, kdy do skupiny A postoupil Ondřej Žurek a Michal Benda. K tomu navíc bude nejspíše o nejvyšší posty usilovat i nově příchozí hráč Marian Polka.

 

ještě se smějí

 

Do skupin B a C postoupili vítězové skupin třetí linie, konkrétně Musil David, David Stoczek, Stříbná Nikol a Wanke Kateřina.

V celkovém pořadí se nejlépe vede Baránek Martin s 40 body. Na místě druhém je Čančík Dan s 36 body a třetí místo dobyl Švábek Michal.

 

zasloužená radost

 

V kategorií žen vede Wanke Kateřina s 21 body. Místo druhé patří Stříbná Nikol s 19 body a třetí je s 13 body Hromadová Olga .

 

Výsledky II. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

1. kolo


Hrálo se 1. až 30. září 2013. Kola se účastnilo 28 hráčů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Baránek Martin. Na místě druhém skončil a tím si účast ve skupině A zachoval Čančík Dan.

Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Schwan Jaroslav a Švábek Michal.

Postup z třetí linie si vybojovali Sobotík Jakub, Žurek Ondřej, Radek Stoczek a Benda Michal.

 

V celkovém pořadí se nejlépe vede Baránek Martin s 20 body. Na místě druhém je Čančík Dan s 18 body a třetí místo patří Pavelek Daniel, který má o 2 body méně.

V kategorií žen vede Hromadová Olga s 13 body. Místo druhé patří Wanke Kateřina s 11 body a třetí je s 9 body Stříbná Nikol .

 

Výsledky I. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

Slavnostní zahájení II. ročníku

Opavské Badmintonové Ligy 2013 / 2014

leták

 

V sobotu 7. září 2013 od 16 hod se v tělocvičně Střední průmyslové a umělecké školy konalo Slavnostní zahájení Opavské Badmintonové Ligy za přítomnosti 24 účastníků.

Po zahájení, které bylo věnováno organizační stránce ligy, následovala volná hra, která byla obohacena o testování raket Victor a zkoušením sportovní obuvi Victor PS 8300 a Victor SH910 . Vzhledem k tomu, že toto vše bylo podpořeno nejenom občerstvením v pevném, ale také kapalném skupenství, byla zábava velice příjemná.

Následovaly dva turnaje. Jednotlivců a čtyřher. Každý z přítomných si mohl vybrat kategorie dle svého gusta.

 

Čtyřhry

 

Konečné pořadí

1. Milan Vítek a Pavel Hromada

2. Lenka Sobotíková a Jakub Sobotík

3. Sylva Obrtelová a René Černín

 

 

Za hlavní ceny pro obě kategorie včetně hlavní ceny losované děkujeme

Markétě Matulové Kopřivové - sportovní masáže.

 

Jednotlivci

 

Konečné pořadí

1. Ondřej Žurek

2. Martin Baránek

3. Stanislav Kadula

 

         

 

Fota

 


Historie zápasů

Aktuality

 

 

01/02/14

- začíná VI. kolo ligy

- počet účastníků jednotlivců i čtyřher zůstává stejný, tj. 32 a 30, u čtyřher se jedna dvojice odhlásila a jedna přihlásila

- jednotlivci i čtyřhry nadále zůstávají ve čtyřech liniích

- od VI. kola dochází k významnější změně bodování jednotlivých zápasů, jeden zapas se hraje o 3 body, které získává vítěz v případě vítězství 2/0, pokud vyhraje 2/1 na sety, získává 2 body a zbývající 1 bod získává  poražený za uhraný set

- opět se rozšiřují Bonusy ligy, tentokráte vstupuje v platnost Úrazové pojištění, které je v rámci České unie sportu

- poslední X. kolo ligy bude zkráceno a bude končit již 20. června 2014 a to z důvodu, že již v sobotu 21. června 2014 bude Salvnostní zakončení ligy

- byly aktualizovány fotky

 

 

01/01/14

- začíná V. kolo ligy

- počet účastníků jednotlivců i čtyřher je navýšen o jednoho účastníka

- struktura jednotlivců je rozšířena o IV. linii

- struktura čtyřher je změněna v navýšení počtů dvojic v skupině A na čtyři

- možnost vyplétání raket - bonusy

- nově prosím o uvádění skrečů, kontumací a využití náhradníků, aby Databáze BeR byla přesná

 

03/12/13

Byly aktualizovány fotky a videa - zde.

 

01/12/13

Začíná IV. kolo ligy za účasti 31 jednotlivců a 29 dvojic.

V kategorii čtyřher je rozeběhnuta 4-tá linie o dvou skupinách. Všechny skupiny mají po třech párech, mimo II. linie, skupina B a C, kde jsou čtyři dvojice.

Přehled všech zápasů je možno shlednout v Databázi BeR .

 

01/11/13

Začíná III. kolo ligy za účasti 31 jednotlivců a 27 dvojic.

Od kola IV. bude v kategorii čtyřher zřízena 4-tá linie.

Jsou aktualizovány Propozice a Organizační. Hlavní změnou je doplnění specifikace náhradníka - hráčka nemůže mít za náhradníka muže.

Zápasy ligy jsou započítávány do Ratingu BeR .

Nově zřízená sekce fotek ligy - zde.

 

04/09/13

Byl zveřejněn přehled testovaných raket Victor na Slavnostním zahájení - zde.

 

01/09/13

Začíná II.ročník  Opavské badmintonové Ligy 2013 / 2014. Do ligy se zapojilo 28 jednotlivců, z toho 4 ženy a 24 mužů. Do čtyřher je zapojeno 21 párů, z toho 2 ženské, 9 mužských a 10 mixů.

 

28/08/13

Byly aktualizovány Organizační o ceny.

Do seznamu přihlášených bylo přidáno "nasazení".

Aktuálně přihlášeno 21 jednotlivců a 17 dvojic.


18/08/13

Byly aktualizovány Pravidla a Organizační jak pro jednotlivce tak čtyřhry.

 

14/08/13

Byla rozšířena nabídka pro Slavnostní zahájení o možnost vyzkoušení botů Victor.

 

07/08/13

Byly zveřejněny Pravidla a Organizační pro ročník 2013/2014, jak pro kategorii jednotlivců, tak kategorii čtyřher.

 

17/06/13 Pro příští ročník 2013/2014, který bude hrán od 1. září do 30. června se rýsuje jak liga jednotlivců, tak čtyřhry. Prvotní infa naleznete na - jednotlivci - čtyřhry.

 

Fota a videa

 

 

                                                                                     Kvalitní ponožky MORAVEC