aktualizováno: 12.07.2024 20:54:03

Sportovní klub Badminton Boreček Opava

Liga Čtyřhry III
Opavská Badmintonová Liga
 
III. ročníku     2014 / 2015

čtyřhry
 
 
                                                                                                                                       
 

Žebříček ligy   čtyřher   konečné pořadí

 

  muži ženy mixy
1. Ondrušek Bronislav a Súkup Josef   173 Hromadová Olga a Solnická Martina  96 Solnická Martina a Hromada Pave  144
2. Švábek Michal a Hromada Pavel   157 Moravcová Míša a Hofmanová Klára 90 Moravcová Michaela a Vítek Milan   138
3. Kadula Stanislav a Wanke Karel   144 Švábková Šárka a Stříbná Nikol   67 Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav  135

 

 

III. ročník Opavské Badmintonové Ligy se hral od září 2014 do června 2015. V disciplíně čtyřher kategorii žen vyhrály Olga Hromadová a Marťa Solnická. V mužích s větším bodovým odstupem zvítězili pánové Broňa Ondrušek a Pepa Súkup.  V Nejpočetnější kategorii mixů zvítězili Marťa Solnická a Pavel Hromada. 

Marťa se dvojim umístěním na nejvyšší příčce stala nejlepší hráčkou čtyřher.

 

 

V kategorii žen byla situace poměrně jasná od prvního kola a vydržela po celou ligu, toto platí jak pro příšku nejvyšší, tak místo druhé, které si vybojovaly Míša Moravcová a Klárka Hofmanová. Podstatně napjatější to bylo u místa třetího, které vykrystalizovalo v prospěch Šárky Švábkové a Nikol Stříbné až v posledním desátém kole, ale velký podíl na tomto vývoji mělo odstoupení páru čtvrtého.


 

V kategorií mužů zvítězila dvojice, u které můžeme říci, že se v prvních kolech hledala, ale po té následovala skvělá série šesti vítězství, díky níž získala zasloužené a jednoznačné vítězství. Druhé místo patří páru Michal Švábek a Pavel Hromada, kteří byli dlouho na čelní pozici, ale neodolali tlaku vítězů. Stejně jako u žen bylo i u mužů velice napínavé místo třetí, i zde o tomto umístění rozhodovalo kolo poslední a to ještě v nepřímých bojích. Lépe ale z tohoto spurtu vyšla dvojice Standy Kaduly a Karla Wankeho.

 

 

Vítězové mixů se na nejvyšší příčku dostali v půli ligy a tuto pozici ustáli až do konce i když o napětí nouze nebyla. Ještě dramatičtější byl boj o místo druhé, o kterém rozhodovalo zase až kolo poslední, kdy si jej vybojovali Míša Moravcová a Milan Vítek. Těmi odsunutými na místo třetí o pouhé tři body byli Šárka Švábková a Jarek Mažgut. Bodový odstup na další pozice byl značný.

 

 

 


Konečné pořadí

 

Pořadí po jednotlivých kolech

Body v jednotlivých kolech

 

 

Výsledky kol
I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X.

 

 

Fota a videa

Historie zápasů

 


 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

Slavnostní zakončení ligy

Fota   Slavnostní zakončení

 

V sobotu 20. června 2015 se konalo Slavnostní zakončení ligy, při kterém byly předány ceny vítězům a byl odehrán turnaj jednotlivců a čtyřher.

Jak se již stalo tradicí, Milan Vítek přinesl krásné a dorbé perníkové výrobky od Pavlínky.

 

 

 

Čtyřhra byla stejně jako v ročnících minulých pojata společensky, kdy na každé kolo byl přidělen dle průběžného pořadí nový spoluhráč podle zásady, první s posledním. Ale ani při tomto způsobu hry nebyla nouze o krásné a náročné boje a nezřídka i překvapivé výsledky.

 

                            

 

Jednotlivci byli disciplínou náročnou ve všech směrech a se vším všudy a nikdo své soupeře nešetřil, o tom svědčí i skutečnost, že dvě odvažlivkyně byly nelítostně odsunuty až na poslední příčky. Zápasy jsou započteny v ratingu BeR.

 

 

Čtyřhry

 

Konečné pořadí

1.   Josef Súkup

2.   Milan Vítek

3.  Jarek Mažgut

 

      

 

 

Jednotlivci

 

 

Konečné pořadí - muži

1.   Josef Súkup

2.   Milan Vítek

3.  Michal Benda

 

 

 

Konečné pořadí - ženy

1.   Míša Moravcová

2.   Klárka Hofmanová

 

    

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

10. kolo


Hrálo se 1. až 19. červen 2015. Kola se účastnilo 24 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

Ve skupině A zvítězili již pošesté v řadě Bronislav Ondrušek a Pepa Súkup.

Ve skupinách druhé linie zvítězili Stoczek David a Hofmanová Klára a Stříbná Nikol a Švábek Michal.

V třetí linii nejlepšími dvojicemi jednotlivých skupin se staly dvojice Grusman Jiří a Grusmanová Anna, Hromadová Olga a Kozelský Martin, Sobotíková Lenka a Zimmer Josef a Švábková Šárka a Stříbná Nikol.

 

Výsledky X. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

9. kolo


Hrálo se 1. až 31. květen 2015. Kola se účastnilo 24 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Ondrušek Bronislav a Súkup Josef. Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav a Vítek Milan a Moravcová Michaela, kteří svedou souboj o 2. místo v mixu. Do těchto skupin postoupili vítězové skupin třetí linie, konkrétně Stoczek David a Hofmanová Klára, Moravcová Michaela a Hofmanová Klára, Pavelek Daniel a Kocián Filip a Stříbná Nikol a Švábek Michal.

V celkovém pořadí se nejlépe daří Ondrušek Bronislav a Súkup Josef s 153 body. Na místě druhém je Hromada Pavel a Švábek Michal s 145 body a třetí místo patří Hromada Pavel a Solnická Martina, který má o 12 body méně.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Solnická Martina s 87 body. Místo druhé patří Moravcová Michaela a Hofmanová Klára s 82 body. Třetí místo patří Wanke Kateřina a Sobotíková Lenka.

V kategorií mixů vede Hromada Pavel a Solnická Martina s 133 body. Místo druhé patří Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 122 body a třetí je s 120 body Vítek Milan a Moravcová Michaela.

 

Výsledky IX. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

8. kolo


Hrálo se 1. až 30. duben 2015. Kola se účastnilo 26 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Ondrušek Bronislav a Súkup Josef.

Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Kadula Stanislav a Wanke Karel a Hromada Pavel a Švábek Michal. Do těchto skupin postoupili vítězové skupin třetí linie, konkrétně Zaorálová Lenka a Sobotík Jakub, Musil David a Kubný Jan, Vašek Martin a Harazim David a Hromadová Olga a Solnická Martina.

 

Výsledky VIII. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

7. kolo


Hrálo se 1. až 31. březen 2015. Kola se účastnilo 26 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězili Ondrušek Bronislav a Súkup Josef. Setrvání v této prestižní skupině si vybojovali Hošák Petr a Dvorská Michaela.

Do skupiny A postoupili z druhé linie Hromada Pavel a Solnická Martina a Sobotík Jakub a Zimmer Josef.

Z třetí linie si postup vybojovali Sobotíková Lenka a Zimmer Josef, Stříbná Nikol a Švábek Michal, Stoczek David a Hofmanová Klára a Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav.

 

V celkovém pořadí je v čele ještě pár Hromada Pavel a Švábek Michal se 118 body, ale jejich náskok významně snižuje Ondrušek Bronislav a Súkup Josef, kteří již mají o pouhých 5 bodů méně, oproti 9 před tímto kolem. Třetí místo patří Sobotík Jakub a Zimmer Josef, kteří mají o 10 bodů méně. Pořadí zůstalo nezměněno

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Solnická Martina s 66 body. Místo druhé patří Moravcová Michaela a Hofmanová Klára s 63 body. Třetímy jsou Wanke Kateřina a Sobotíková Lenka. Pořadí zůstalo nezměněno.

V kategorií mixů se do čela ligy dostal pár Hromada Pavel a Solnická Martina s 99 body. Na místo druhé poklesli Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 96 body a na místo třetí postoupili Vítek Milan a Moravcová Michaela s 94 body.

 

Výsledky VII. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

6. kolo


Hrálo se 1. až 28. únor 2015. Kola se účastnilo 26 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Ondrušek Bronislav a Súkup Josef. Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Hromada Pavel a Švábek Michal a Dvorská Michaela a Hošák Petr.

Do druhé linie postoupili vítězové skupin linietřetí , konkrétně Hromadová Olga a Solnická Martina, Pavelek Daniel a Kocián Filip, Hromadová Olga a Kozelský Martin a Musil David a Kubný Jan.

 

Výsledky VI. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

5. kolo


Hrálo se 1. až 31. leden 2015. Kola se účastnilo 26 párů, které hrály v sedmi skupinách ve třech liniích.

V nejvyšší linii zvítězil pár Ondrušek Bronislav a Súkup Josef se ztrátou jediného setu. Druhou dvojicí, která si uchovala nejvyšší post je pár Kadula Stanislav a Wanke Karel.

Z druhé linie postupují dvojice Wanke Kateřina a Wanke Karel se ztrátou dvou setů a Vítek Milan a Moravcová Michaela, kteří prohráli jediný set a na druhé měli náskok třech bodů. 

Do druhé linie postupujou vítězové skupin třetí line, konkrétně Wanke Kateřina a Sobotíková Lenka, Grusman Jiří a Pelka Jan, Dvorská Michaela a Hošák Petr a Stříbná Nikol a Švábek Michal.

V celkovém pořadí se nejlépe vede pár Hromada Pavel a Švábek Michal s 88 body, ale jejich post se začíná otřását, a to především v návaznosti na sestup do druhé linie.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Solnická Martina s 48 body, ale i zde jejich vedení dostává malinké trhliny, především v návaznosti na setrvání v nejnižší linii.

Obdobná situace je i u mixů, kde i nadále vede Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 75 body před Hromada Pavel a Solnická Martina s 73 body, ale tyto dvojice, narozdíl od třetích s 68 body Wanke Kateřina a Wanke Karel, budou bodově ztrádat v důsledku nižší linie.


Výsledky V. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

4. kolo


Hrálo se 1. až 31. prosince 2014. Kola se účastnilo 26 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Hromada Pavel a Švábek Michal a své působí zde si zachovali Ondrušek Bronislav a Súkup Josef.

Do skupiny A se navracejí dvojice Kadula Stanislav a Wanke Karel se ztrátou jediného setu a Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav, kteří zvítězily všechny zápasy dva nula.

Z poslední línie postupují Pavelek Daniel a Kocián Filip, Solnický Martin a Němeček Dušan, Vítek Milan a Moravcová Michaela a Zaorálová Lenka a Sobotík Jakub. Všichni vítězové prohráli ve skupině jediný set.


Výsledky IV. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

3. kolo


Hrálo se 1. až 30. listopad 2014. Kola se účastnilo 26 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Hromada Pavel a Švábek Michal.

Do A postoupili vítězové v druhé linii, konkrétně Ondrušek Bronislav a Súkup Josef a Hromada Pavel a Solnická Martina.

Z třetí linie si polepšili Musil David a Kubný Jan, Wanke Kateřina a Sobotíková Lenka, Grusman Jiří a Pelka Jan a Hromadová Olga a Kozelský Martin.

 

V kategorií mužů si nejlépa vedou Sobotík Jakub a Zimmer Josef s 52 body. Stejný počet bodů mají také Hromada Pavel a Švábek Michal. Třetí místo mají Standa Kadula a Kája Wanke.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Solnická Martina s 30 body. Místo druhé patří Moravcová Michaela a Hofmanová Klára s 27 body. O 6 bodů méně na místě třetím mají Šárka Švábková a Nikol Stříbná.

V kategorií mixů vede Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 48 body. Místo druhé patří Hromada Pavel a Solnická Martina s 45 body a třetí je s 42 body Wanke Kateřina a Wanke Karel .


Výsledky III. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

2. kolo


Hrálo se 1. až 31. říjen 2014. Kola se účastnilo 26 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V nejvýše postavené skupině zvítězili Sobotík Jakub a Zimmer Josef. Účast v A si zachovali Pavel Hromada a Michal Švábek.

Do áčka postupují Kadula Stanislav a Wanke Karel a Wanke Kateřina a Wanke Karel.

Vítězi skupin třetí linie jsou Ondrušek Bronislav a Súkup Josef, Pavelek Daniel a Kocián Filip, Dvorská Michaela a Hošák Petr a Sobotíková Lenka a Zimmer Josef.

 

V celkovém pořadí se nejlépe daří Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 36 body. Na místě druhém je Sobotík Jakub a Zimmer Josef s 34 body a třetí místo patří Hromada Pavel a Švábek Michal, který má o 2 body méně.

 

V kategorii žen vede Hromadová Olga a Solnická Martina s 21 body. Místo druhé patří Moravcová Michaela a Hofmanová Klára s 18 body.

V kategorii mužů jsou v čele Jakub Sobotík a Josef Zimmer 34 pronásledováni Pavlem Hromadou a Michalem Švábkem 32 a s 6 body zpět patří třetí místo Standovi Kadulovi a Kájovi Wankemu.

V mixech vede Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 36 body. Místo druhé patří Hromada Pavel a Solnická Martina s 31 body a třetí je s 28 body Vítek Milan a Moravcová Michaela .

 

Výsledky II. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

1. kolo


Hrálo se 1. až 30. září 2014. Kola se účastnilo 25 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav.

Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Sobotík Jakub a Zimmer Josef a Hromada Pavel a Švábek Michal.

Vítězové skupin třetí line jsou Stříbná Nikol a Švábek Michal, Hromadová Olga a Solnická Martina, Moravcová Michaela a Hofmanová Klára a Stoczek David a Hofmanová Klára.

 

Výsledky I. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

Fota a videa


Historie zápasů

 

Aktuality

 

 

01/05/15

- Spouští se nový způsob komunikace mezi hráči, pro domlouvání termínů odehrání je určeno webové rozhraní.

 

01/09/14

- Zahajuje III. ročník Opavské Badmintonové Ligy za účasti 24 jednotlivců, z toho jedna žena a 25 párů, z toho 4 ženy, 9 mužů a 12 mixů

 

18/08/14

- 1. září 2014 zahajuje I. kolem III. ročník Opavské Badmintonové Ligy kategorie jednotlivců a čtyřher

 

 

                                                                                     Kvalitní ponožky MORAVEC