aktualizováno: 12.07.2024 20:54:03

Sportovní klub Badminton Boreček Opava

Liga Čtyřhry II
Opavská Badmintonová Liga
 
II. ročníku     2013 / 2014

čtyřhry
 
 
                                                                                                                                       
 

Žebříček ligy   čtyřher   konečné pořadí

 

  muži ženy mixy
1. Vítek Milan a Hromada Pavel   178 Hromadová Olga a Wanke Kateřina  98 Hromadová Olga a Hošák Petr  162
2. Kadula Stanislav a Mažgut Jaroslav 138 Solnická Nela a Musilová Veronika  90 Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav   152
3. Polka Marián a Hošák Petr  123   Veronika Musilová a Hromada Pavel 111

 

II. ročník Opavské Badmintonové Ligy čtyřher byl hrán na přelomu roků 2013 a 2014 a byly hrány tři kategorie - muži, ženy a mixy. Vítězství v jednotlivých kategoriích získali Milan Vítek a Pavel Hromada, Olga Hromadová a Kateřina Wanke a Olga Hromadová a Petr Hošák.

 

V kategorií mužů bylo vítězství prvních se značným bodovým náskokem, ale tato jednoznačnost byla pouze zdnálivá. Druhé místo vybojovali Jarek Mažgut a Standa Kadula a především hráči místa třetího, kteří se sice na bednu dostali až v kole posledním, Marián Polka a Petr Hošák, mohli významně zasáhnout i do bojů o příčku nejvyšší. Jejich bodový odstup byl dán pouze pozdním nástupem do ligy.

 

 

U žen byla situace o poznání dramatičtější. Zvítězily sice zkušenější hráčky, ale ani Nel Solnická a Veronika Musilová se nenechaly zahambit a ve vzájemném zápase i dokázaly vítězky porazit.

 

 

Nejnapinavější kategorií byly mixy. Neplatilo to místě prvním, kde Olga s Péťou jednoznačně zvítězili, ani o místě druhém, které si s přehledem kontrolovali Šárka Švábková a Jarek Mažgut. O to napínavější to bylo u místa třetího, které v posledních kolech zaznamenalo množství změn a nebylo jasné až do posledních zápasů. Nakonec nejvíce štěstí měli Veronika Musilová a Pavel Hromada.

 

 

Nejúspěšnějšími hráči ligy se staly Kateřina Wanke, která získala dvě prvenství a jedno čtvrté místo a Olga Hromadová se dvěma prvenstvími a jednim pátým místem.

 

Konečné pořadí

 

Pořadí po jednotlivých kolech

Body v jednotlivých kolech

 

Výsledky kol
I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X.

 

 

Fota a videa

Historie zápasů


 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

Slavnostní zakončení ligy

 

V sobotu 21. června 2014 se konalo zakončení ligy, při kterém byly předány ceny vítězům a vylosovány ceny včetně cen hlavních.

 

 

Výsledky jednotlivých kategorií naleznete jednotlivci a čtyřhry.

Těmi šťastnými, kteří získali hlavní losované ceny v podobě pobytu na Davidově mlýně pro dvě osoby se stali Anička Grusmanová a Stoczek David.

 

                              

 

Následně jsme si zahráli společenské čtyřhry s výměnou spoluhráčů a jednotlivce jejichž výsledky jsou započteny v ratingu BeR.

 

 

Čtyřhry

 

Konečné pořadí

1.   Milan Vítek

2.   Ondřej Žurek

3.  René Černín

 

      

 

 

Fota a videa

 

Jednotlivci

 

Konečné pořadí

1.   Ondřej Žurek

2.   Milan Vítek

3.  Jarek Mažgut

 

 

         

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

10. kolo

 

Hrálo se 25. května až 20. červen 2014. Kola se účastnilo 28 párů, kteří hráli v osmi skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Polka Marián a Hošák Petr.

V linii druhé zvítězili ve skupinách B a C, tj. Hromadová Olga a Hošák Petr a Hromada Pavel a Musilová Veronika.

Třetí linie ovládli  Wanke Kateřina a Wanke Karel, Pavlíček Michal a Drastík Petr, Solnická Nela a Pokorný Tomáš a Zimmer Josef a Sobotík Jakub.Výsledky X. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

9. kolo

 

Hrálo se 1. až 24. května 2014. Kola se účastnilo 30 párů, kteří hráli v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

Skupinu A vyhráli Hromada Pavel a Vítek Milan, udrželi se Hošák Petr a Polka Marián. Nejvyšší linii si v posledním kole dále zahrají Grusman Jiří a Wanke Karel a Kadula Stanislav a Mažgut Jaroslav, kteří postoupili z linie druhé.

Skupiny třetí linie vyhráli Kocián Filip a Pavelek Daniel, Černín René a Obrtelová Sylva, Pokorný Tomáš a Mückstein Matěj a Zimmer Josef a Sobotíková Lenka.

 

V celkovém pořadí si nejlépe vedou Hromada Pavel a Vítek Milan s 160 body. Na místě druhém je Hromadová Olga a Hošák Petr s 148 body a třetí místo patří páru Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav, který má o 8 body méně.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Wanke Kateřina s 91 body. Místo druhé patří Solnická Nela a Musilová Veronika s 83 body.

V kategorií mixů vedou Hromadová Olga a Hošák Petr s 148 body. Místo druhé patří Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 140 body a třetí je s 98 body Wanke Kateřina a Wanke Karel.

 

 

Výsledky IX. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

8. kolo


Hrálo se 1. až 30. duben 2014. Kola se účastnilo 30 párů, kteří hráli v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Polka Marián a Hošák Petr. Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Vítek Milan a Moravcová Michaela a Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav. Do těchto skupin postoupili vítězové skupin třetí linie, konkrétně Grusman Jiří a Wanke Karel, Musil David a Solnická Martina, Wanke Kateřina a Wanke Karel a Stříbná Nikol a Švábek Michal.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Wanke Kateřina s 82 body. Místo druhé patří Solnická Nela a Musilová Veronika s 74 body.

V kategorií mixů vede  s 136 body. Místo druhé patří Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 127 body a třetí je s 87 body Zimmer Josef a Sobotíková Lenka .

 

Výsledky VIII. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

7. kolo


Hrálo se 1. až 31. březen 2014. Kola se účastnilo 30 párů, kteří hráli v devíti skupinách a čtyřech liniích.

V nejvyšší skupině zvítězil Polka Marián a Hošák Petr. Do této čelní skupiny si vybojovali postup  Hromada Pavel a Musilová Veronika a Hromada Pavel a Vítek Milan.

Z třetí linie postupují Pokorný Tomáš a Mückstein Matěj, Vítek Milan a Moravcová Michaela, Černín René a Obrtelová Sylva a Hromadová Olga a Wanke Kateřina.

 

V celkovém pořadí se nejlépe vede Hromada Pavel a Vítek Milan s 122 body. Na místě druhém je Kadula Stanislav a Jaroslav Mažgut. Třetí příčka patří Zimmer Josef a Sobotík Jakub.

 

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Wanke Kateřina s 71 body. Místo druhé patří Solnická Nela a Musilová Veronika s 65 body.

 

V kategorií mixů si vedení pojistili Hromadová Olga a Hošák Petr s 120 body. Místo druhé patří Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 113 body a na třetí příčku s 79 body se probojovali Zimmer Josef a Sobotíková Lenka .


Výsledky VII. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

6. kolo


Hrálo se 1. až 28. únor 2014. Kola se účastnilo 30 párů, kteří hráliv devíti skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Polka Marián a Hošák Petr. Pozici v této vip skupině si rovněž udrželi Hromadová Olga a Hošák Petr. Dále do ní postoupili Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav a Kadula Stanislav a Mažgut Jaroslav.

Dalšími spokojenými, kteří zvítězili ve skupinách a postupují do linie II. jsou Wanke Kateřina a Wanke Karel, Hromada Pavel a Musilová Veronika, Juchelka Jiří a Křeska Radim a Grusman Jiří a Wanke Karel.

 

V celkovém pořadí se nejlépe vedou Hromada Pavel a Vítek Milan s 108 body, ale na paty jim o pouhých šest bodů šlapou Hromadová Olga a Hošák Petr. Třetí místo nadále patří páru Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav, který má o 5 body méně.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Wanke Kateřina s 61 body. Místo druhé patří Solnická Nela a Musilová Veronika s 56 body.

V kategorií mixů vede Hromadová Olga a Hošák Petr s 102 body. Místo druhé patří Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 97 body a na místo třetí postoupili Zimmer Josef a Sobotíková Lenka .

 

Výsledky VI. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

Pololetní setkání II. ročníku

Opavské Badmintonové Ligy 2013 / 2014

leták

 

V sobotu 1. února 2014 od 9 hod se v tělocvičně Střední škole technické konalo Pololetní setkání Opavské Badmintonové Ligy za přítomnosti 16 účastníků.

Po zahájení, které bylo věnováno dosavadnímu průběhu a pořadí ligy následovaly organizační. Následně začala vlastní hra čtyřhry první kolo a následně jednotlivci. Veškerá hra byla doprovázena občerstvením jak v pevném, tak kapalném skupenství, ale vzhledem k velice svižnému tempu hry bylo se co otáčet.

 

V turnaji jednotlivců hrálo 12 hráčů. Vítězem se stal favorit, druhé místo obsadil zkušený harcovník, ale třetí místo bylo překvapením, o které se zasloužil nejmladší účastník turnaje David Musil. O jeho skvělé hře svědčilo i umístění ve čtyřhrách. Zápasy turnaje jsou zahrnuty do ratingu BeR.

 

Jednotlivci

 

1.   Milan Vítek

2.   Stanislav Kadula

3.   David Musil

 

1.   Veronika Musilová

2.   Olga Hromadová

3.   Barbora Valečková

 

 

   

 

 

V turnaji čtyřher hrálo 16 hráčů, kteří tvořili dvojice dle zásady první s posledním, čímž vznikaly málo vídané dvojice někdy i hodně rozličných stylů. Vítězem této kategorie je největší překvapení setkání, neboť zvítězil již jmenovaný nejmladší účastník David Musil. Na druhém a třetím místě potvrdili svou kvalitu další dva hráči, kteří se také v jednotlivcích dostali na bednu.

 

Čtyřhry

 

1.   David Musil

2. Stanislav Kadula

3. Vítek Milan

 

 

 

     

 


Fota

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

5. kolo


Hrálo se 1. až 31. leden 2014. Kola se účastnilo 30 párů, kteří hráli v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Hromada Pavel a Vítek Milan. Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Polka Marián a Hošák Petr a Zimmer Josef a Sobotík Jakub.

Do druhé linie postoupili vítězové třetí linie, konkrétně Černín René a Obrtelová Sylva, Hromadová Olga a Wanke Kateřina, Kocián Filip a Pavelek Daniel a Solnická Nela a Musilová Veronika.

 

V celkovém pořadí se nejlépe daří Hromada Pavel a Vítek Milan s 92 body. Na místo druhé se vyhoupli Hromadová Olga a Hošák Petr s 84 body a třetí místo patří Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav, kteří mají o jediný body méně.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Wanke Kateřina s 53 body. Místo druhé patří Solnická Nela a Musilová Veronika s 48 body.

V kategorií mixů vede Hromadová Olga a Hošák Petr s 84 body. Místo druhé patří Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 83 body a třetí je s 56 body Wanke Kateřina a Wanke Karel .

 

Výsledky V. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

4. kolo


Hrálo se 1. až 31. prosinec 2013. Kola se účastnilo 29 párů, které hrály v devíti skupinách ve čtyřech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Hromadová Olga a Hošák Petr.

Do nejvyšší linie postoupili vítězové skupin B a C, tj. Hromada Pavel a Vítek Milan a Polka Marián a Smékalová Hana.

Do druhé linie postoupili Zimmer Josef a Sobotíková Lenka, Juchelka Jiří a Křeska Radim, Zimmer Josef a Sobotík Jakub a Hromada Pavel a Musilová Veronika.

V celkovém pořadí se nejlépe vedou Hromada Pavel a Vítek Milan s 72 body. Na místě druhém je Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 70 body a třetí místo patří Hromadová Olga a Hošák Petr, který má o 4 body méně.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Wanke Kateřina s 43 body. Místo druhé patří Solnická Nela a Musilová Veronika s 38 body.

V kategorií mixů vede Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 70 body. Místo druhé patří Hromadová Olga a Hošák Petr s 66 body a třetí je s 45 body Černín René a Obrtelová Sylva .

 

Výsledky IV. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

3. kolo


Hrálo se 1. až 30. listopad 2013. Kola se účastnilo 27 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil mixový pár Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav.

Do nejvyšší linie postoupili vítězové skupin, tj. Hromadová Olga a Hošák Petr a Kadula Stanislav a Mažgut Jaroslav.

Z line třetí postoupili Polka Marián a Smékalová Hana, Kocián Filip a Pavelek Daniel, Stoczek Radek a Stoczek David a Stoczek Radek a Stoczková Petra.

V celkovém pořadí se nejlépe vedou Hromada Pavel a Vítek Milan s 58 body, které ale dotahují a dotahovat budou Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 52 body. Svou ztratu snížili o dva body. Třetí místo patří i nadále Hromadová Olga a Hošák Petr, který má o 6 body méně.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Wanke Kateřina s 34 body. Místo druhé patří Solnická Nela a Musilová Veronika s 29 body.

V kategorií mixů vede Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 52 body. Místo druhé patří Hromadová Olga a Hošák Petr s 46 body a třetí je s 34 body Černín René a Obrtelová Sylva.

Do dalšího kola přidáváme IV. linii.

 

Výsledky III. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

2. kolo


Hrálo se 1. až 31. říjen 2013. Kola se účastnilo 25 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Hromada Pavel a Vítek Milan.

Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav a Solnický Martin a Grusman Jiří. Do těchto skupin postoupili vítězové skupin třetí linie, konkrétně Hromada Pavel a Musilová Veronika, Wanke Kateřina a Wanke Karel, Zimmer Josef a Sobotíková Lenka a Juchelka Jiří a Křeska Radim.

V celkovém pořadí se nejlépe daří Hromada Pavel a Vítek Milan s 40 body. Na místě druhém je Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 32 body a třetí místo patří Hromadová Olga a Hošák Petr, kteří mají stejný počet bodů.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Wanke Kateřina s 27 body. Místo druhé patří Solnická Nela a Musilová Veronika s 20 body.

V kategorií mixů vede Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 32 body. Místo druhé patří Hromadová Olga a Hošák Petr s 32 body a třetí je s 22 body Hromada Pavel a Musilová Veronika .

Třetí kolo slibuje řadu zajímavých utkání. Ve skupině B se utkají hned tři mixové dvojice. Skupina C hostí zkušený mužský pár, dva bojovné mixové páry a postupivši mužský pár.

Za zmínku určitě stojí nově příchozí mužský pár Mariana Polky a Petra Hošáka, kteří dozajisté budou usilovat o přední příčky.

 

Výsledky II. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

1. kolo


Hrálo se 1. až 30. září 2013. Kola se účastnilo 21 párů, kteří hráli v sedmi skupinách ve třech liniích.

V první linii ve skupině A zvítězil Hromada Pavel a Vítek Milan.

Do skupina A postoupili z druhé linie vítězové skupin B a C, tj. Hromadová Olga a Hošák Petr a Kadula Stanislav a Mažgut Jaroslav. Do těchto skupin postoupili vítězové skupin třetí linie, konkrétně Černín René a Obrtelová Sylva, Žurek Ondřej a Solnická Nela, Zimmer Josef a Sobotík Jakub a Solnický Martin a Grusman Jiří.

V celkovém pořadí se nejlépe vede Hromada Pavel a Vítek Milan s 20 body. Na místě druhém je Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 18 body a třetí místo patří Hromadová Olga a Wanke Kateřina, který má o 2 body méně.

V kategorií žen vede Hromadová Olga a Wanke Kateřina s 16 body. Místo druhé patří Solnická Nela a Musilová Veronika s 11 body .

V kategorií mixů vede Švábková Šárka a Mažgut Jaroslav s 18 body. Místo druhé patří Hromadová Olga a Hošák Petr s 14 body a třetí je s 12 body Hromada Pavel a Musilová Veronika .

 

Výsledky I. kola

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

 

Slavnostní zahájení II. ročníku

Opavské Badmintonové Ligy 2013 / 2014

leták

V sobotu 7. září 2013 od 16 hod se v tělocvičně Střední průmyslové a umělecké školy konalo Slavnostní zahájení Opavské Badmintonové Ligy za přítomnosti 24 účastníků.

Po zahájení, které bylo věnováno organizační stránce ligy, následovala volná hra, která byla obohacena o testování raket Victor a zkoušením sportovní obuvi Victor PS 8300 a Victor SH910 . Vzhledem k tomu, že toto vše bylo podpořeno nejenom občerstvením v pevném, ale také kapalném skupenství, byla zábava velice příjemná.

Následovaly dva turnaje. Jednotlivců a čtyřher. Každý z přítomných si mohl vybrat kategorie dle svého gusta.

 

Čtyřhry

 

Konečné pořadí

1. Milan Vítek a Pavel Hromada

2. Lenka Sobotíková a Jakub Sobotík

3. Sylva Obrtelová a René Černín

 

 

Za hlavní ceny pro obě kategorie včetně hlavní ceny losované děkujeme

Markétě Matulové Kopřivové - sportovní masáže.

 

Jednotlivci

 

Konečné pořadí

1. Ondřej Žurek

2. Martin Baránek

3. Stanislav Kadula

 

         

 

Fota

 


Historie zápasů

 

Aktuality

 

 

01/02/14

- začíná VI. kolo ligy

- počet účastníků jednotlivců i čtyřher zůstává stejný, tj. 32 a 30, u čtyřher se jedna dvojice odhlásila a jedna přihlásila

- jednotlivci i čtyřhry nadále zůstávají ve čtyřech liniích

- od VI. kola dochází k významnější změně bodování jednotlivých zápasů, jeden zapas se hraje o 3 body, které získává vítěz v případě vítězství 2/0, pokud vyhraje 2/1 na sety, získává 2 body a zbývající 1 bod získává  poražený za uhraný set

- opět se rozšiřují Bonusy ligy, tentokráte vstupuje v platnost Úrazové pojištění, které je v rámci České unie sportu

- poslední X. kolo ligy bude zkráceno a bude končit již 20. června 2014 a to z důvodu, že již v sobotu 21. června 2014 bude Salvnostní zakončení ligy

- byly aktualizovány fotky

 

 

01/01/14

- začíná V. kolo ligy

- počet účastníků jednotlivců i čtyřher je navýšen o jednoho účastníka

- struktura jednotlivců je rozšířena o IV. linii

- struktura čtyřher je změněna v navýšení počtů dvojic v skupině A na čtyři

- možnost vyplétání raket - bonusy

- nově prosím o uvádění skrečů, kontumací a využití náhradníků, aby Databáze BeR byla přesná

 

03/12/13

Byly aktualizovány fotky a videa - zde.

 

01/12/13

Začíná IV. kolo ligy za účasti 31 jednotlivců a 29 dvojic.

V kategorii čtyřher je rozeběhnuta 4-tá linie o dvou skupinách. Všechny skupiny mají po třech párech, mimo II. linie, skupina B a C, kde jsou čtyři dvojice.

Přehled všech zápasů je možno shlednout v Databázi BeR .

 

01/11/13

Začíná III. kolo ligy za účasti 31 jednotlivců a 27 dvojic.

Od kola IV. bude v kategorii čtyřher zřízena 4-tá linie.

Jsou aktualizovány Propozice a Organizační. Hlavní změnou je doplnění specifikace náhradníka - hráčka nemůže mít za náhradníka muže.

Zápasy ligy jsou započítávány do Ratingu BeR .

Nově zřízená sekce fotek ligy - zde.

 

04/09/13

Byl zveřejněn přehled testovaných raket Victor na Slavnostním zahájení - zde.

 

01/09/13

Začíná II.ročník  Opavské badmintonové Ligy 2013 / 2014. Do ligy se zapojilo 28 jednotlivců, z toho 4 ženy a 24 mužů. Do čtyřher je zapojeno 21 párů, z toho 2 ženské, 9 mužských a 10 mixů.

 

28/08/13

Byly aktualizovány Organizační o ceny.

Do seznamu přihlášených bylo přidáno "nasazení".

Aktuálně přihlášeno 21 jednotlivců a 17 dvojic.


18/08/13

Byly aktualizovány Pravidla a Organizační jak pro jednotlivce tak čtyřhry.

 

14/08/13

Byla rozšířena nabídka pro Slavnostní zahájení o možnost vyzkoušení botů Victor.

 

07/08/13

Byly zveřejněny Pravidla a Organizační pro ročník 2013/2014, jak pro kategorii jednotlivců, tak kategorii čtyřher.

 

17/06/13 Pro příští ročník 2013/2014, který bude hrán od 1. září do 30. června se rýsuje jak liga jednotlivců, tak čtyřhry. Prvotní infa naleznete na - jednotlivci - čtyřhry.

 

Fota a videa

 

 

 

                                                                                     Kvalitní ponožky MORAVEC