aktualizováno: 11.01.2019 08:17:28

Sportovní klub Badminton Boreček Opava

Soustředění

 

 

Badmintonové soustředění - ukončení sezóny

06_2014

 

 

V sobotu 14. června 2014 proběhlo soustředění - ukončení sezóny 2013/2014 v tělocvičně Střední technické školy v Opavě. Ukončení se účastnilo 22 dětí, které byly rozděleny dle výkonnosti do 4 skupin. Všechny skupiny odehrály mini turnaj, kde si každé z dětí odneslo cenu.

 

V nejmladší kategorii bojovaly 4 děti. Nejlépe si vedla Karolínka Neugebauerová, která přehrála všechny své spoluhráče. Druhé místo obsadila Domča Hennhoferová a z bronzového umístění se radovala Klárka Bradáčová.

 

 

Pořadí Boreček I.
 

1. Karolínka Neugebauerová

2. Domča Hennhoferová

3. Klárka Bradáčová

 

 

V druhé skupině bojovalo 5 chlapců. První a druhé místo dělil pouhý jeden míček. Zlato získal Miki Matoušek, stříbro Ondra Lubeník a bronz si vybojoval Lukášek Křeska.

 

Pořadí Boreček II.
 

1. Miki Matoušek

2. Ondra Lubeník

3. Lukášek Křeska

 

 

Ve třetí skupině bojovalo 5 dětí. Nejlépe ze všech a s velkou převahou vyhrála Melča Pániková, druhý skončil Tomík Matula a bronz získala Anička Grusmanová.

 

Pořadí Boreček III.
 

1. Melča Pániková

2. Tom Matula

3. Anička Grusmanová

 

 

Největší obsazení měla poslední skupina Borců. Kde bojovalo 8 hráčů. S naprostým přehledem si vybojoval první místo David Musil, druhou pozici získal Áďa Chalupa a třetí skončil Honza Kubný.

 

 

Pořadí Borec
 

1. David Musil

2. Adam Chalupa

3. Honza Kubný

 

 

 

FOTO

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *     *

 

Prázdninové soustředění

10_2013

 

V úterý 29.10 a ve středu 30.10.2013 se konalo badmintonové soustředění v tělocvičně Střední průmyslové školy v Opavě. Soustředění bylo zaměřeno především na 4 hru, děti měly možnost se připravovat na sobotní turnaj. Soustředění bylo rozděleno na dvě skupiny začínající hráče a závodní.FOTO

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *     *

Badmintonové soustředění - ukončení sezóny

06_2013

 

 

V sobotu 22. června 2013 v čase 14:00 až 18:30 proběhlo soustředění - ukončení sezóny 2012/2013 v tělocvičně ZŠ Oldřišov. Děti byly rozděleny na dvě skupiny Borce a Borečky. Borců bylo 9 a Borečků 8. V každé skupině si děti zahrály turnaj systémem každý s každým na dva sety do 15 míčků o dva.

 

 

U Borečků se nejlépe vedl Tom Matula, který neztratil ani jeden set a s celkovým počtem 12 bodů se stal vítězem své skupiny. Na druhém místě a současně první z děvčat byla Anička Grusmanová, která zaváhala pouze s Tomem. Třetí místo díky vzájemnému zápasu získala Julinka Vašková.

 

Pořadí Boreček
 

1. Tomík Matula 14 b.

2. Anička Grusmanová 12 b.

3. Juli Vašková 8b.

 

V kategorii Borců odehrálo zápasy 9 dětí. S úsměvem na tváři přišel na soustředění Kája Wanke, který po zjištění, že se hraje turnaj se skromností oznámil, vyhruju!  A také se tak stalo :-) Za celý turnaj ztratil pouhé 3 body, což mu zajistilo první místo. Díky lepšímu vzájemnému zápasu na druhém místě skončil Honza Kubný a třetí místo obsadila a nejlépe z děvčat si vedla Verča Musilová.

 

 

Pořadí Boreček
 

1. Kája Wanke 13 b.

2. Honza Kubný 11. b

3. Verunka Musilová 11.b

 

Každé z dětí si vybojovalo nějakou  sladkost. A překvapení čekalo pro děti na konci soustředění, díky Jirkovi Grusmanovi, který se podílel a vlastně s touto myšlenkou i přišel a pomohl zrealizovat... Všichni jsme si odnesli tričko Boreček s vlastním jméném. Věřím, že se v nich bude dětem výborné hrát a přinese jím nejeden uspěch...

 

Velký obdiv patří všem dětem, které do zápasu daly opravdu vše a neměly to vůbec snadné. Teplota v tělocvičně byla vysoká, trička měly během prvního setu úplně mokré a přesto to nevzdaly a bojovaly až dokonce.

 

Děkuji všem za příjemnou spolupráci a těším se na další společnou sezónu....a dětem báječné prázdniny!

 

 


FOTO

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Badmintonové soustředění

BŘEZEN

 

 

Ve čtvrtek 28. března a v pátek 29. března 2013 za účasti 17 dětí proběhlo v tělocvičně základní školy Oldřišov soustředění pro děti. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Skupina Tomáše Sonnka se poctivě připravovala na blížící se turnaj v Podivíně.
A druhá skupina trénovala pod vedením Olgy Hromadové základní techniku úderů a pohyb po kurtu.

 

 

FOTO

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

Badmintonové soustředění

ÚNOR

 

V pátek 1. února 2013 se konalo v tělocvičně na ZŠ Otická badmintonové soustředění pro děti, kterého se účastnilo 16 dětí různých výkonností. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Jak je již zvykem jednu skupinu trénoval Tomáš Sonnek a druhou Olga Hromadová. Trénink byl proložen míčovou hrou, soutěží a na závěr také několika zápasy ve dvouhrách a čtyřhrách.

 

FOTO

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

 

Badmintonové soustředění
LEDEN

 

V sobotu 5. ledna 2013 v dopoledních hodinách proběhlo v tělocvičně na ZŠ Otická badmintonové soustředění pro děti. Tréninku se účastnilo 17 děti, které byly rozděleny do dvou skupin, dle výkonnosti. Soustředění bylo zaměřeno na správné držení rakety a pohyb po hřišti. Na závěr soustředění si děti zahrály zápasy ve čtyřhře.

 

*    *     *     *     *     *     *     *     *    

 

Bonusový trénink

 

V sobotu 24. listopadu 2012 se konal v tělocvičně ZŠ Otická v čase 16:30 až 19:30 hod. bonusový trénink pro děti. Celkem se tréninku účastnilo 16 dětí, které byly rozděleny do dvou skupin. Pokročilejší děti trénoval Pavel Hromada, druhé skupině se věnovala Olga Hromadová.

 

Trénink byl rozdělen na dvě části. První část byla soustředěna na trénink úderů a pohyb po hřišti, v druhé části odehrály děti malý turnaj ve čtyřhře.

 

 

V obou skupinách kralovala děvčata, pokročilejší skupinu vyhrála Anička Hartmanová a Eliška Maršíková ve druhé skupině se z prvního místa radovala Saška Hromadová a Melča Pániková.

 

Bylo vidět spoustu pěkných zápasu, kde se bojovalo o každý míček.

 

FOTO

 

*     *     *     *     *     *     *     *     *    

 

Prázdninové soustředění s badmintonem

 

Ve dnech 25. října a 26. října 2012 proběhlo v tělocvičně ZŠ Otická badmintonové soustředění za podpory SK p.e.m.a. Opava. Soustředění se účastnílo 22 dětí. První den jsme se soustředili na techniku úderů a taktiku dvouhry a pátek jsme věnovali čtyřhře. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Pokročilou skupinu trénoval nejen ostřílený, ale také u dětí oblíbený opavský závodní hráč Tomáš Sonnek. Druhá skupina děti byla početnější a cenné rády předávala Olga Hromadová.

 

 

Čtvrteční soustředění vyvrcholilo turnajem jednotlivců. V pokročilých hráčích si nejlépe vedl Adámek Chalupa, jen o chloupek za ním skončil Kája Wanke. Děvčata byla zastoupena pouze Saškou Hromadovou a Eliškou Maršíkovou, které sváděly krásné zápasy a nedarovaly klukům jediný míček. Ve druhé skupině kraloval Štěpán Sýkora a druhý skončil Honza Valušek. U děvčat se z prvního místa radovala Julinka Vašková a pouhé dva míčky za ní skončila Zituš Maršíková, tady nutno podotknout, že Zita nikdy badminton nehrála, ale sportovní duch a bojovnost byla velká.

 

Páteční den jsme se soustředili na čtyřhru. Někteří si vyzkoušeli i mixovou hru. V pokročilejší skupině vyhrála mixová dvojice Marťa Solnická a Matěj Kozelský, který k nám přijel na soustředění z Ostravy - Vřesiny. Druhé místo patřilo opět mixové dvojici Elišce Maršíkové a Adamu Chalupovi. Druhou skupinu vyhrála chlapecká dvojice Honza Valušek a Pepa Skolka na druhém místě skončila mixová dvojice Sárinka Vašková a Tomík Matula, před touto dvojici smekám. Nejen, že byli nejmladší účastníci soustředění, ale výborně se sehráli a navzájem se podporovali.

 

 

V průběhu zápasů bylo vidět spoustu pěkných výměn a děti se snažily do hry přenést co nejvíce z toho, co se naučily...

 

Foto

 

 

TOPlist