aktualizováno: 06.03.2019 17:41:58

Sportovní klub Badminton Boreček Opava

Borečkovy novinky

GPB U15 Pardubice

9.-10. 3. 2019

O tomto víkendu se budou dva naši hráči účastnit turnaje třetí nejvyšší kategorie, a sice B v Pardubicích. Ondra Lubeník ve dvouhře, v mixu s klubovou partnerkou Terezou Šimonovou a ve čtyřhře s klimkovickým Honzou Ptáčkem. Tereza také absolvuje dvouhru dívek. Vzhledem k absenci několika hráčů z nejužší špičky republikového žebříčku U15 jsou naše očekávání rozhodně větší než na minulém turnaji A, který proběhl v Mostě.

V mixu se Ondra s Terezou již pomalu začínají sehrávat a vědí co od sebe mohou očekávat. Ve čtyřhře se Ondra s Honzou tak trochu teprve hledají, zejména proto, že zatím odehráli pouze dva společné turnaje. Je ovšem na čem stavět s ohledem na atraktivní a agresivní styl obou hráčů, jenž je pro tuto disciplínu určitě důležitý. Poslední společný zápas ve čtvrtfinále v Mostu proti Maňáskovi s Hrubcem nám dal za pravdu, kdy kluci favorita hodně výrazně potrápili. 

V singlu Ondra dosáhl za poslední dobu celkem zajímavých úspěchů, snad jen prohra v osmifinále právě v Mostu s o kategorii mladším Václavem Simonem z Benátek trochu zamrzí. Když ale přihlédneme k tomu, že Simon v podstatě v kategorii U 13 válcuje ostatní soupeře rozdílem dvou tříd, pak můžeme přimhouřit oko. Nicméně v Pardubicích budeme bojovat s o to větší vervou. Ohledně účasti Terezy ve dvouhře to bude stále ještě o sbírání potřebných zkušeností z těchto větších turnajů. Pokud mluvím o velkosti, pak je to opravdu nasnadě, protože se málokdy takovýto turnaj uskuteční na celkem jedenácti kurtech, kdy se očekává účast až 52 dětí u obou pohlaví. Hodně zdaru a potřebného štěstí!

Naše hráče můžete v průběhu víkendu výsledkově sledovat na odkazu zde:

http://www.tournamentsoftware.com/sport/events.aspx?id=1473A903-D315-4E13-9E18-8BE5ACBB3986

 

GPD U17 Šumperk

3.3.2019

V neděli 3. března se v hale Obchodní Akademie v Šumperku uskutečnil turnaj kategorie GPD U17, kterého se z našich svěřenců účastnili Lubeník Ondra, Matoušek Miki, Cekotová Klárka a Šimonová Terka. Hrálo se v disciplínách smíšená čtyřhra a dvouhry. V mixu vybojovali cenné vítězství Ondra s Terkou a přidali tak další zlato k nedávnému úspěchu z turnaje vyšší kategorie GPC U17, který se konal u nás v Opavě. Podotýkáme že oba zatím svým věkěm patří o kategorii níže, čili velká gratulace.

 

Ondrovi se pak podařilo navázat podobným úspěchem i ve dvouhře, kdy nejprve vyhrál všechny své zápasy ve skupině, poté v semifinále porazil svého klubového spoluhráče Mikiho Matouška, a když ani ve finále nenašel přemožitele, mohl se radovat z dalšího titulu. Úspěch naší "delegace" pak umocnila bronzová příčka právě Mikiho. Dobrá zkušenost to jistě byla i pro naše zbylé dvě svěřenkyně, takže děkujeme za příkladnou reprezentaci. Rekapitulace tedy zní tři zlata a stříbro!

 

Boreček XXXVI

3.3.2019

V neděli 3. 3. 2019 se v multifunkční hale v Opavě uskutečnil za přítomnosti 56-ti dětí další z pokračující série dětských badmintonových turnajů Boreček. Komentář k turnaji včetně veškerých výsledků naleznete v sekci Turnaje Boreček!

 

 

TOPlist